Teknoloji

Panasonic 5 inçlik ToughPad tabletini MWC’de detaylandırdı

Panasonic Toughpad serisine yeni bir sağlam ürün daha ekliyor. Panasonic ToughPad 5 olarak adlandırılan bu tablet adından da anlaşılacağı üzere 5 inç ekran barındırıyor ve dışarıda, zorlu çevre koşullarında çalışan saha çalışanlarını hedefliyor.

panasonic-toughpad-5-inc-2502145 inç ekranlı bu yeni tablet acil servis, kamu güvenliği, endüstriyel kuruluşlar ve fabrikalar gibi ortamlarda kullanıma imkan sağlıyor. Windows Embedded 8 Handheld işletim sistemiyle çalışan bu tablette Android’i de çalıştırmak mümkün oluyor.

Panasonic bu 5 inçlik Toughpad tabletin pazarda lider batarya ömrüyle geleceğini ve aynı zamanda bataryanın güç kesilmeden değiştirilebileceğine dikkat çekiyor. 5 inç ekran da eldivenle kullanılabiliyor, doğrudan güneş ışığı altında da kolaylıkla görüntülenebiliyor.

Harici sabitleme fidaları veya harici USB port yardımıyla cihaza aksesuarlar ve çevre cihazlar eklenebiliyor. Tabletin telefon görüşmelerine olanak sağlayan versiyonu da bulunacak ve bu versiyon gürültü bastırma teknolojisini de barındıracak.

Panasonic’in 5 inç ToughPad tabletinin önümüzdeki sonbaharda Avrupa ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor. Fiyat ve detaylı teknik özellikler şimdilik açıklanmadı.

BASIN BÜLTENİ

PANASONIC MWC’DE 5 İNÇLİK YENİ TABLETİNİN İLK DETAYLARINI AÇIKLADI

Panasonic, mobil çalışanlar için sahada ve zorlu koşullarda sesli arama ve veri transferi imkânı sunan, Microsoft Windows Embedded 8 Handheld ve Android işletim sistemi seçeneklerine sahip yeni 5 inçlik Toughpad tablet cihaza ilişkin ilk bilgileri sundu.

Panasonic Mobile World Congress’te Toughpad ailesine katmaya hazırlandığı yeni 5 inçlik dayanıklı tablet cihazını acil durum hizmetleri, güvenlik, üretim ve lojistik gibi zorlu koşullarda kesintisiz çalışmaya ihtiyaç duyan sektörler için tanıttı.

5 inçlik tablet, güç kesilmeden batarya değişimine imkan veren hot swap ve hızlı şarj özellikleriyle sınıfında lider batarya ömrü sunarak kullanıcıların sahada kesintisiz olarak çalışmalarını sağlıyor. Eldiven ile kullanılabilen, güneş ışığında üstün görünebilirlik sunan ve yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran, kamera, barkod okuyucu gibi özellikler, cihazı her ortamda kolayca kullanılabilir kılıyor. Yeni tablet, Panasonic Toughbook ve Toughpad serisinin bir üyesi olarak darbelere, düşmeye, aşırı sıcaklıklara, suya ve toza karşı aynı dayanıklılık standartlarına sahip olarak üretilerek tablet cihazlar için düşme dayanımı ve katı cisimlere karşı koruma standartlarında referans olacak. Panasonic Toughpad 5 inç tablet, ayrıca konforlu bir kullanım için el kayışı ve giyilebilir PC çözümleri gibi aksesuarlar ile birlikte alınabilecek.

Sesli arama ve veri kullanımının yanı sıra iki farklı işletim sistemi seçeneklerini sunan 5 inçlik tabletin sesli arama özellikli sürümü, gürültülü ortamlarda bile kristal netliğinde ses kalitesi sunan Panasonic gürültü azaltma teknolojisine de sahip olacak.

Panasonic Avrupa Bölgesi’nden sorumlu Pazarlama Müdürü Jan Kaempfer yeni tabletle ilgili olarak: “Yeni 5 inçlik tabletimiz sesli arama imkânı sunmasıyla, çalışma şartlarının zorlu olduğu iş kollarına yönelik yeni nesil tabletler arasında bir ilk olma özelliğini taşıyor. Pazardaki en dayanıklı ve en uzun çalışma süresi sunan 5 inçlik tabletlerden biri olacaktır. Tabletin yeni tasarımı, acil durum hizmetleri ve güvenliğin yanı sıra lojistik, nakliye, inşaat ve mühendislik gibi iş alanlarında çalışanlar için mükemmel bir kullanım sunuyor” dedi.

Panasonic Toughpad serisinin en yeni üyesi olacak 5 inçlik tablet, Eylül 2014’ten itibaren belirli Avrupa ülkelerinde piyasaya çıkacak. Mobil çalışanların iş akışlarına yeni bir yön vermek ve verimliliği artırma hedefiyle tasarlanan Toughpad ürün serisi, yeni üyesiyle 20 inçten 5 inçe kadar geniş bir ürün yelpazesine ulaşmış olacak.

İLGİLİ HABERLER