Teknoblog İnternet Outlook.com kullanıcıları hesaplarındaki takma adı kullanarak e-posta adreslerini yeniden adlandırabilecek

Outlook.com kullanıcıları hesaplarındaki takma adı kullanarak e-posta adreslerini yeniden adlandırabilecek

Takma isimlere kolaylık sağlamak için bağlı hesapları geçtiğimiz haziran ayında sonlandıran Microsoft, şimdi de Outlook.com üzerindeki takma isimlere olan yaklaşımını sadeleştiriyor. Uzun süredir Outlook.com’daki birincil e-posta adresini yeni oluşturulan bir takma isimle değiştirmeye izin veren şirket, artık mevcut takma isimlerin de birincil hesap adı olarak kullanılmasını mümkün kılıyor.

microsoft-outlook-050613

Outlook.com bir süredir kullanıcılara hesaba bağlı ikinci bir hesapla sisteme giriş izni verse de, bu yeniden adlandırma işlemiyle birlikte ikincil takma isimler ana kullanıcı adı konumuna gelecek ve Windows 8’in başlangıç ekranıyla Xbox’ın kontrol panelinde gösterilen e-posta adresleri değiştirilecek. Microsoft bir e-posta adresini ve içeriğini bir hesaptan diğerine taşıyarak ”kullanıcı ismini taşıma” özelliği üzerinde çalıştığını daha önce açıklamıştı. Bu özelliğin birden fazla e-posta hesabını yöneten ve bağlı hesaplar özelliğini arayan kullanıcıları mutlu edeceğini söylemek pek yanlış olmayacaktır.

İlgili >> Outlook Blog

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz