Birkaç hafta önce İngiltere’deki müşterilerine HD Voice servisi kapsamında yüksek kaliteli sesli görüşme imkânı sunan Orange’ın ilgili servisini İngiltere’deki müstakbel Samsung Omnia 7 sahipleri de kullanabilecek. Orange’ın HD Voice servisi şu anda bazı Nokia cihazları ve Samsung Omnia Pro ile kullanılabiliyor. Bu servisi destekleyen cihazlar arasında arkaplandaki gürültünün azaltıldığı, hışırtıların duyulmadığı sesli görüşmeler yapmak mümkün.

Orange daha fazla üreticinin ve daha fazla şebekenin HD Voice’ı desteklemesini umuyor. Böylelikle bu teknoloji daha yaygın hâle gelebilir. Aksi takdirde bu teknoloji sadece Orange müşterileri tarafından kullanılabilecek. Ancak gelen haberler HTC’nin HD Voice servisini desteklemekte çok da aceleci davranmadığını gösteriyor. HTC 7 Mozart’a sahip olacak kişiler Windows Phone 7 cihazlarıyla yüksek kaliteli sesli görüşme fırsatını kaçıracaklar. HTC, Windows Phone 7 cihazlarına HD Voice desteği eklemeye dair bir planının olmadığını duyurdu.

İlgili – Twitter
İlgili – Slashgear

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Project V: Samsung'un iptal ettiği çift ekranlı akıllı telefonu

1 YORUM

  1. vodfone türkiye HD Voice servisini Türkiye’de vermeye başladı. her iki tarafın da 3G kapsamada ve HD Voice uyumlu telefonlar kullanılıyor olması lazım.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz