Oppo tablet hazırlıklarına devam ediyor

Koronavirüs pandemisinin eğitime, çalışma hayatına hatta genel olarak yaşam tarzına olan etkisiyle birlikte tablet pazarı adeta bir “rönesans” yaşamıştı. Apple pazarın zirvesindeki yerini korurken, Android tablet üreticileri tarafında da bir hareketlenme söz konusu. Yeni oyuncularla genişleyen Android tablet sahnesine adım atmaya hazırlanan şirketlerden birisi de Oppo.

Yıllardır akıllı telefon üreten Oppo, uzun süre boyunca konfor alanından çıkmamıştı. İlk giyilebilir ürünlerini kısa bir süre önce tanıtan şirket, akıllı TV gibi kategorilere de giriş yapmıştı. Bu genişleme çalışmalarında sıra tabletlere gelmiş gibi görünüyor.

Oppo’nun tabletiyle ilgili ilk bilgiler, ünlü Çinli duyumcu Digital Chat Station’dan geldi. Buna göre, Oppo’nun tableti Huawei’nin MatePad 12.6 ile yakın bir yerde duracak. Tabletin büyük bir ekran ve ince bir çerçeveyle geleceği belirtilirken, ekran büyüklüğünün 12.6 inç olup olmayacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

Sızıntıda Oppo’nun tableti için planladığı kullanıcı deneyimiyle ilgili bilgiler de veriliyor. ColorOS’in tablette bir mobil cihazdan ziyade masaüstü cihaz hissiyatı yaşayacağı ifade ediliyor. Ekranın alt kısmındaki sabit dock ve masaüstü bileşenlerinin iPad kullanıcılarına tanıdık geleceği söyleniyor.

Oppo Android tablet pazarına oldukça geç giriyor. Ancak şirketin amacı bir eğlence ve üretkenlik cihazı oluşturmaktan ziyade bir akıllı ekosistem merkezi kurmak gibi görünüyor. Oppo’nun tabletinin duyurusunu ne zaman yapacağı ise belirsizliğini koruyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...