Teknoloji

Oppo Reno 9 serisinin tanıtım tarihi belli oldu

oppo reno 9

Oppo Reno 9 serisinin kısa süre içinde resmiyet kazanması öngörülüyordu. Serinin tanıtımı için beklenen işaret sonunda geldi. Çin’de düzenlenecek tanıtım etkinliğinin davetiyesi ortaya çıktı.

Söz konusu davetiyeye göre, Reno 9 serisinin tanıtım etkinliği 24 Kasım’da gerçekleştirilecek. Ancak bu konuda Oppo’dan henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Buna ek olarak, davetiyenin göründüğü Weibo paylaşımının da silindiğini belirtmekte fayda var.

Reno 9 serisinin üyeleri görsel bakımdan Reno 8 serisinin üyelerine benzeyecek gibi görünüyor. Bu seride de kamera modülünün telefonun kenarına doğru taşması bekleniyor. Ancak bu sefer Pro Plus versiyonda kamera modülünün çıkıntı yapacağı söylentiler arasında yer alıyor. Reno 9 ve Reno 9 Pro’da ise kamera modülünün arka panelin geri kalanından renk ve dokularıyla ayrılacağı, sadece kamera lenslerinin çıkıntı yapacağı belirtiliyor.

Oppo Reno 9 Pro ve Pro+’ın işlemcileri daha önceki sızıntılarda görülmüştü

Reno 9 Pro ve Reno 9 Pro+ daha önce bir sızıntıda boy göstermiş, bu sızıntı telefonlarda Oppo’nun MariSilicon X nöral işlemci biriminin bulunacağını doğrulamıştı. Çinli üretici son zamanlarda çıkardığı pek çok telefonda MariSilicon X’e yer verdiği için bu duruma şaşırmamak gerekiyor.

Standart Oppo Reno 9 Pro’nun MediaTek Dimensity 8100 işlemciyle gelmesi bekleniyor. Reno 9 Pro+’ta ise Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcinin bulunduğu söyleniyor. Bu iddiaların doğru olup olmadığını görmek için 24 Kasım’a kadar beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER