Teknoloji

Yeni sızıntı Oppo Reno 9’un teknik özelliklerine ışık tutuyor

oppo reno 9

Oppo Reno 9’a ait fotoğraflar bir süre önce internete sızmıştı. Akıllı telefona dair bilinenlere yenileri eklenmeye devam ediyor. En yeni sızıntı telefonun başlıca teknik özelliklerine ışık tutuyor.

Ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın paylaşımına göre, akıllı telefon 64 megapiksel ana kamerayla gelecek. Ön tarafta ise ana kamera görevini 32 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX709 sensör üstlenecek. Bu sensör Reno 8’de de mevcuttu.

Reno 9’da 6.7 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüklü 120 Hz OLED ekranın bulunması bekleniyor. Ön kameranın ekranın içindeki deliğe yerleştirileceği ve parmak izi tarayıcısının da yine ekranın içinde olacağı söyleniyor.

Arka tarafta ana kamera sensöründe ise Omnivision OV64B sensörün tercih edilmesi öngörülüyor. Bu sensörü daha önce Realme, Oppo ve OnePlus markalı başka telefonlarda da görmüştük. Bu cihazlar arasında OnePlus Nord CE 2 5G ve Realme 9 Pro da bulunuyor.

Oppo Reno 9’un Qualcomm Snapdragon 778G işlemci ve 12 GB RAM ile geleceği söyleniyor. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 67W şarj desteğine sahip 4500 mAh pilin vermesi bekleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER