Oppo Reno 8 Snapdragon 7 Gen 1 işlemciyle gelebilir

Oppo Reno 8 serisiyle ilgili haberler bir süredir etrafta dolaşıyor. Ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın paylaşımına göre, seride Snapdragon 7 Gen 1 ile MediaTek’in üst segment Dimensity işlemcileri kullanılabilir. Oppo’nun MariSilicon X görüntü sinyali işlemcisinin de serinin üyelerinde bulunacağı söyleniyor.

Digital Chat Station, serinin üyelerinden biri hakkında detaylı bilgiler paylaşmayı da ihmal etmedi. PGAM10 model numaralı cihazda 6.55 inç 120 Hz OLED ekran, 50 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel ekstra sensör ve 32 megapiksel ön kamera gibi özelliklerin kullanıcıları bekleyeceği belirtildi.

Ekrana yerleştirilmiş parmak izi tarayıcısı ve 80W şarj desteğine sahip 4500 mAh pil de telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Bu cihazın kalbinde Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 işlemcinin bulunacağı söyleniyor. Bu işlemciye LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama alanının eşlik edeceği belirtiliyor. Snapdragon 7 Gen 1’de dört Cortex-A710 ve dört de A510 çekirdeğin bulunması bekleniyor.

Oppo Reno 8 serisinin önümüzdeki ay resmiyet kazanacağı söyleniyor. Şirket Reno 6 serisinin ilk üyelerini de geçtiğimiz yılın mayıs ayında tanıtmıştı. Bu da PGAM10’nun Snapdragon 7 Gen 1 işlemcili ilk cihazlardan biri olabileceği anlamına geliyor.