Teknoloji

Oppo Reno 10 serisinin tanıtım tarihi için resmi açıklama geldi

oppo reno 10

Oppo Reno 10 serisinin tanıtım tarihi internete sızan reklamlar sayesinde görülmüştü. Tanıtım tarihi konusunda resmi açıklamanın gelmesi de fazla zaman almadı. Reno 10 serisi 24 Mayıs’ta kullanıcıların karşısına çıkacak.

Oppo’nun çevrimiçi mağazasında şimdiden ürün sayfalarını ve görselleri görmek mümkün oluyor. Seride ilk olarak Reno 10, MariSilicon X işlemcili Reno 10 Pro ve periskop kameralı Reno 10 Pro+ modelleri kullanıcılarla buluşacak.

Resmi görseller ve videolar daha önce sızıntılarda görülenleri doğruluyor. Oval kamera modülünde yine üç sensör yer alıyor. Alttaki sensörün portre kamera olduğu tahmin ediliyor. Reno 10 Pro+ ise serinir görünür dört köşeli lense sahip tek modeli olma özelliğini taşıyor. Bunun da ayırt edici bir özellik olduğunu belirtmek gerekiyor. Kare lenslerdeki prizma optik 5x veya daha üstü zum kapasitesini gösteriyor.

oppo reno 10

Reno 10 serisinin tüm üyeleri aynı kavisli ekranla kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu ekranın büyüklüğünün 6.7 inç olacağı tahmin ediliyor. Pro versiyonlarda ekran çözünürlüğünün 1080p üstünde olması beklense de, henüz bu konuda bir doğrulama gelmiş değil.

Serinin üyeleri aynı arka panel tasarımını paylaşacak. Sadece portre kameranın etrafındaki küçük yazılar sayesinde telefonları ayırt etmek mümkün olacak. Buna ek olarak, mor renk seçeneğinin sadece Pro+ modele özgü olduğunu belirtmekte de fayda var.

Oppo Reno 10 serisi uluslararası sahneye ne zaman çıkacak?

Oppo Reno 10 serisinin Çin’de tanıtıldıktan sonra uluslararası sahneye ne zaman açılacağı belirsizliğini koruyor. Henüz Reno 9’un bile Çin dışında piyasaya çıkmadığını unutmamak gerekiyor. Oppo’nun bu seriyi atlayarak doğrudan Reno 10 serisini uluslarası sahneye taşıması da beklentiler arasında yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER