Oppo Mobil Dünya Kongresi’nde olacak; işte şirketin üstünde duracağı başlıca konular

Oppo, 28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2022’ye fiziksel katılım gösterecek. Şirket, fuara ‘Shape the Future/Geleceği Şekillendir’ temasıyla katıldığını açıkladı.

Oppo Yyeni bağlantı çözümünü, rekorlara imza atacak mobil teknolojilerini, artırılmış gerçeklik ve 5G alanlarında kaydettiği Ar-Ge başarılarını ve amiral gemisi yeni ürünlerini tanıtacak. Fuarda; ‘Marka’, ‘Amiral Gemisi’, ‘Akıllı Telefon Teknolojileri’, ‘5G’ ve ‘Artırılmış Gerçeklik Ekosistemi’ olmak üzere beş ana sergi alanı bulunacak.

Bu arada Oppo, Mobil Dünya Kongresi’nde dünyanın dört bir yanındaki teknoloji meraklıları için sanal oyun alanı oluşturacak. Böylece, etkinliğe fiziksel olarak katılamayanlar da şirketin MWC 2022’de sunduğu yenilikleri her zaman ve her yerden akıllı cihazları aracılığıyla deneyimleme şansına sahip olacak.

Geçtiğimiz yıl global pazardaki istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü kaydeden Oppo yüzde 22’lik yıllık büyümeyle dünyada 4’üncü sırada yer alıyor. Özellikle Batı Avrupa ve Latin Amerika’nın yeni pazarlarında da hızlı bir büyüme yakaladı. 2019’da Avrupa’nın ilk ticari 5G akıllı telefonunu piyasaya süren Oppo, Avrupa’nın ticari 5G SA ağını destekleyen ilk akıllı telefonunu da geçen yıl piyasaya sunmuştu.

Araştırmalara ve teknolojiye kesintisiz yatırım yapmanın yanı sıra toplum için fark yaratma konusunda da aynı tutkuya sahip olduğunu belirten Oppo, geçtiğimiz yıl Avrupa pazarında plastik azaltımı ve hafif ambalaj kullanımını teşvik ederek cep telefonu ambalajlarındaki plastik kullanımını yüzde 95 oranında azalttı. Şirket, sürdürülebilirlik konusundaki çabalarını da MWC etkinliği kapsamında katılımcılarla paylaşacak.

OPPO’nun #3M10, Hall 3, Fira Gran Via, Barselona’daki standı 28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında ziyaret edebilecek. OPPO’nun standı ve şirketin resmi YouTube kanalındaki canlı yayını herkese açık olacak.