Oppo Find X6 ile yeni bir tasarıma geçiş yapacak

Oppo Find X5 Pro selefi Finde X3 Pro’yu takip eden bir tasarımla kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Standart Find X5 de kamera çıkıntısındaki farklar dışında ana tasarıma büyük ölçüde bağlı kalmıştı. Oppo Find X6 ise tasarım bakımından yeni bir dönemin kapısını açacak gibi görünüyor.

Find X6’ya ait olduğu söylenen görsel, ünlü duyumcu Evan Blass tarafından paylaşıldı. Blass’in paylaştığı sızıntıların doğru çıkması, Find X6 görselinin gerçek olması ihtimalini kuvvetlendiriyor. Oppo’nun yeni telefonunda kamera modülünü çok daha belirgin hâle getirmesi, en önemli değişiklik olarak ön plana çıkıyor.

Hasselblad logosunu belirginleştiren Oppo, bu logonun üstüne kameranın geliştirme sürecine katkısını belirginleştiren “Birlikte geliştirildi” ifadesini de eklemiş. Buna ek olarak, kamera modülüne “Powered by MariSilicon” ibaresinin yerleştirilmesi de dikkat çeken bir diğer yenilik oluyor. Bu ibarenin kamera modülünün yeni üyelerinden biri olan periskop lensin yanına eklenmesi de dikkat çekiyor.

oppo find x6 pro

Oppo Find X6 Snapdragon 8 Plus Gen 1 ile gelecek

Find X6’da ana kamera görevini 1 inçlik 50 megapiksel sensörün üstlenmesi bekleniyor. 50 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 32 megapiksel periskop kamera da sistemin parçaları arasında yer alıyor. Telefonun kalbinde ise Snapdragon 8 Plus Gen 1’in bulunacağı söyleniyor. Snapdragon 8 Gen 2’nin ise telefonun Pro versiyonuna ayrıldığı belirtiliyor.

Oppo Find X6 serisi için henüz bir çıkış tarihi açıklanmış değil. Şirketin yeni katlanabilir telefonlarını duyurduktan sonra Find X6 serisini tanıtması bekleniyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun