Oppo Find X3 ile gelecek yenilikleri paylaşmaya başladı

Oppo önümüzdeki yıl çıkaracağı Find X3 serisiyle birlikte sunacağı yeni bir sistemi şimdiden duyurdu. “Tam Yol Renk Yönetim Sistemi” adını taşıyan bu özelliğin adındaki “tam yol” ifadesi; sistemin görüntü yakalamaktan bunları 10-bit renk derinliği ve DCI-P3 renk gamı içinde göstermeye kadar uzanan her şeyi kapsadığı anlamına geliyor.

Bir görüntünün yolculuğu yakalanmasıyla başlıyor. Oppo algoritmalarında ve donanımında fotoğrafın gerçekliğini koruyacak değişiklikler yaparken; bir taraftan da çoklu gürültü azaltma, bozulma düzeltme ve algısal ekstrem süper çözünürlük gibi özellikler sunacak.

Oppo’nun duyurduğu ilgi çekici bir diğer yeni gelişme ise  HDR sensörler için Digital Overlap (DOL) desteği oldu. Sony de söz konusu özellik için iki yıldır çalışıyordu. DOL, standart HDR’dan farklı olarak birden fazla pozlamayı eş zamanlı olarak yakalayacak. Böylelikle hareketli nesneler için düzeltme ihtiyacına gerek kalmayacak.

oppo find x3

Fotoğraflar çekildikten sonra HEIF formatında saklanıyor. Bu format 10-bit renk derinliğini destekliyor. 10-bit görseller daha pürüzsüz gradyanlara sahip olmalarıyla dikkat çekiyor.

Oppo, fotoğrafları gösterirken de özel bir ekran kalibrasyon prosedürü uygulayacak. Böylelikle ekranların doğruluk oranı 0.4 JNCD seviyesine çekilebilecek. Algoritmalarda da görsellerin renk gamını ekranın renk gamıyla eş noktaya getirecek değişiklikler yapıldı.

Yeni sistemin kullanılacağı Oppo Find X3 serisi önümüzdeki yıl resmiyet kazanacak. Yeni sisteme güçlü özelliklere sahip bir kamera donanımının da eşlik etmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Unicode 14.0 37 yeni emoji getirecek

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...