Teknoloji

Oppo Find N2 sınıfının en hafif telefonu olacak

oppo find n özellikleri oppo find n2

Katlanabilir telefon Oppo Find N2 önümüzdeki aralık ayında tanıtılacak. Son dedikodulara göre, Find N2 sınıfının en hafif üyesi olacak. Bu iddiayı ünlü duyumcu Ice Universe gündeme taşıdı.

Söz konusu paylaşıma göre, telefon tartıda 240 gram çekiyor. Bu da Find N2’nin selefine kıyasla yüzde 15 daha hafif olduğu anlamına geliyor. Find N2’nin Samsung Galaxy Z Fold 4, Huawei Mate X2, Xiaomi Mix Fold 2 ve Vivo X Fold+ gibi rakiplerine kıyasla da daha hafif olduğunu söylemek gerekiyor.

Find N2’nin daha hafif kaldığı telefonlar sadece katlanabilir cihazlar değil. Oppo’nun yeni katlanabilir telefonunun iPhone 13 Pro Max ve iPhone 14 Pro Max’ten de daha hafif olması dikkat çekiyor.

Ice Universe, Oppo’nun telefonda kullandığı yeni materyaller sayesinde bu hafifliğin sağlanmış olabileceğini belirtiyor. Bu hafiflemenin katlanabilir telefonun dayanıklılığı üstünde olumsuz bir etki yapıp yapmadığı ise belirsizliğini koruyor. Ne olursa olsun, yatay katlanabilir telefonların ağırlığı ve hantallığı kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen bir faktör durumunda. Oppo’nun bu soruna çözüm getirmek için çalışmasının kullanıcılar açısından olumlu bir gelişme olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Oppo Find N2 gelişmiş bir kamera deneyimi sunacak

Oppo’nun yeni katlanabilir telefonunda 50 megapiksel ana, 48 megapiksel ultra geniş açılı ve 32 megapiksel 2x telefoto kameranın bulunması bekleniyor. Aynı kamera kurulumunun OnePlus 11’de de kullanılacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Oppo Find N2’nin Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkacağı söyleniyor. Find N’i Çin dışında piyasaya sürmeyen Oppo’nun Find N2’de nasıl bir politika uygulayacağı merak ediliyor.

İLGİLİ HABERLER