Oppo Find N2 sınıfının en hafif telefonu olacak

google news abone ol

Katlanabilir telefon Oppo Find N2 önümüzdeki aralık ayında tanıtılacak. Son dedikodulara göre, Find N2 sınıfının en hafif üyesi olacak. Bu iddiayı ünlü duyumcu Ice Universe gündeme taşıdı.

Söz konusu paylaşıma göre, telefon tartıda 240 gram çekiyor. Bu da Find N2’nin selefine kıyasla yüzde 15 daha hafif olduğu anlamına geliyor. Find N2’nin Samsung Galaxy Z Fold 4, Huawei Mate X2, Xiaomi Mix Fold 2 ve Vivo X Fold+ gibi rakiplerine kıyasla da daha hafif olduğunu söylemek gerekiyor.

Find N2’nin daha hafif kaldığı telefonlar sadece katlanabilir cihazlar değil. Oppo’nun yeni katlanabilir telefonunun iPhone 13 Pro Max ve iPhone 14 Pro Max’ten de daha hafif olması dikkat çekiyor.

Ice Universe, Oppo’nun telefonda kullandığı yeni materyaller sayesinde bu hafifliğin sağlanmış olabileceğini belirtiyor. Bu hafiflemenin katlanabilir telefonun dayanıklılığı üstünde olumsuz bir etki yapıp yapmadığı ise belirsizliğini koruyor. Ne olursa olsun, yatay katlanabilir telefonların ağırlığı ve hantallığı kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen bir faktör durumunda. Oppo’nun bu soruna çözüm getirmek için çalışmasının kullanıcılar açısından olumlu bir gelişme olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Oppo Find N2 gelişmiş bir kamera deneyimi sunacak

Oppo’nun yeni katlanabilir telefonunda 50 megapiksel ana, 48 megapiksel ultra geniş açılı ve 32 megapiksel 2x telefoto kameranın bulunması bekleniyor. Aynı kamera kurulumunun OnePlus 11’de de kullanılacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Oppo Find N2’nin Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkacağı söyleniyor. Find N’i Çin dışında piyasaya sürmeyen Oppo’nun Find N2’de nasıl bir politika uygulayacağı merak ediliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify’ın 2022 Özeti hazır: Türkiye 2022’de rap dinlemeye devam etti

Bir yılın sona ermekte olduğunun en önemli işaretlerinden birisi de çevrimiçi platformların ve teknoloji şirketlerinin yıla bakış atan özetlerini paylaşması. Bu özetlerin en meşhurlarından...

Disney+ Yılbaşı Gecesi filminin resmi afişini paylaştı

Disney+ Yılbaşı Gecesi ile Türk yapımı orijinal içeriklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yılbaşından hemen önce izleyicilerle buluşacak olan filmin afişi Disney+ tarafından paylaşıldı. Yapımcılığını...

Twitter yanlış COVID-19 bilgileriyle mücadelesini sonlandırdı

Twitter COVID-19 hakkındaki yanlış bilgilerle mücadelesini en azından şimdilik sonlandırmış gibi görünüyor. Mikro blog servisinin kullanıcıları ve CNN, şirketin şeffaflık sitesindeki COVID'le ilgili yanlış...

İşte 2022’nin App Store Awards kazananları

Apple bugün, 2022 yılının App Store ödülü kazananlar listesinin yanı sıra ücretsiz ve ücretli kategorilerde yılın en çok indirilen uygulama ve oyunların sıralamalarını da...

ÖNE ÇIKANLAR