Teknoloji

Oppo’nun yeni katlanabilir telefonu Find N2’nin özellikleri ekran görüntüleriyle doğrulandı

oppo find n özellikleri

Oppo’nun önümüzdeki dönemde iki yeni katlanabilir ekranlı telefonu tanıtması bekleniyor. Bu telefonlar Find N2 ve Find N Flip adıyla anılıyor. Oppo Find N2, adından da anlaşılabileceği üzere, geçtiğimiz yıl gözler önüne çıkacak olan Find N’in takipçisi olacak. Daha önce gündeme gelen haberlerde Find N2’nin kutusundan ColorOS 13 kullanıcı arayüzü yüklü olarak çıkacağı belirtilmişti. İnternete sızan yeni ekran görüntüleri de bunu doğruluyor.

Görseller, Find N2’nin katlanabilir ekranının yenileme hızının 120 Hz olacağı görülüyor. 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla geleceği belirtilen telefonun işlemci adı açık biçimde görülmüyor. Ancak işlemcinin özellikleri telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1’in bulunduğuna işaret ediyor.

Find N2’de Oppo’nun kamera gürültüsünü azaltmak için geliştirdiği yapay zekâ destekli MariSilicon X nöral işlemci birimi kullanıcıları bekliyor. Bu çip 4K Ultra Gece Videosu gibi başka kamera özelliklerini de destekliyor.

Oppo Find N2 aralık ayında resmiyet kazanacak

Ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın paylaşımına göre, Find N2 aralık ayında resmen gözler önüne çıkacak. Oppo Find N de 2021’in aralık ayında resmiyet kazanmıştı. Dolayısıyla bunun mantıklı bir iddia olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Oppo Find N2 dışında bir telefonu daha tanıtmaya hazırlanıyor. Digital Chat Station’ın paylaşımına göre, Oppo Reno 9 serisi de kasım ayında resmiyet kazanacak. Söz konusu ürünlerin tanıtıldıktan ne kadar sonra Çin dışında piyasaya çıkacağı merak ediliyor.

İLGİLİ HABERLER