Oppo’nun yeni kablosuz kulaklığı Enco Free 2 Türkiye’de satışta

google news abone ol

Oppo, Danimarka merkezli hoparlör üreticisi Dynaudio ile iş birliğinin yeni bir ürünü olan gerçek kablosuz kulaklık modeli Enco Free 2’yi Türkiye pazarında tüketicilerle buluşturdu.

Şirketin belirttiğine göre yeni kulaklıklar, kullanıcıların yalnızca kendi kulaklarına göre özelleştirilebilen ve kaliteli bir ses deneyimi elde edebilmeleri için ek bir kişiselleştirilmiş ses güçlendirme özelliği ile donatıldı. Bu özellikler dizisini, üç mikrofonlu çağrıda gürültü engelleme, optimize edilmiş kullanım konforu ve 30 saate kadar sürebilen pil ömrü takip ediyor. Üç çekirdekli ANC yongası ve “türünün tek örneği olan” kişiselleştirilmiş aktif gürültü engelleme (ANC) teknolojisi, gürültüyü etkileyici bir biçimde 42 dB’de engelleyebiliyor.

Oppo, aktif gürültü engelleme teknolojisinin akustik ekibinin gerçek kullanıcı deneyimi verilerini toplayarak ve gerçek kulak testleri yaparak geçirdiği sayısız saatlerin bir ürünü olduğunun altını çiziyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde, Oppo Enco Free 2, gürültü engellemede kullanacağı ses eğrisini ve algoritmasını kullanıcının kulak kanalının yapısına göre optimize ediyor.

Oppo Enco Free 2, büyük miktarda veriyi işleme konusunda uzmanlaşmış üç çekirdekli bir ANC çipi ile bir araya geldiğinde, 42 dB’ye kadar gürültü engelleme aralığına sahip oluyor. Hibrit ANC özelliği ise geliştirilmiş rüzgar gürültüsü önleme kanalı ve hızla değiştirilebilen Saydamlık Modu ile yeni nesil kulaklıkların gürültü engelleme deneyimini sunuyor.

Kişiselleştirilmiş ANC özeliği, kablosuz kulaklığın sunduğu kullanıcı odaklı tek özellik değil. Kulaklık ayrıca kişiye özel ses keyfi sunan kişiselleştirilmiş ses güçlendirme yeteneğine de sahip. Oppo Enco Free 2, kullanıcının kulağına göre uyarlanmış bir ses dengeleme algoritması ve ses eğrisi oluşturmak için kullanıcının duyma hassasiyetini değerlendiren bir test uyguluyor. Oppo Enco Free 2 kulaklığı kullandığınız sürece, baslar, ortalar ve tizler, hiçbir ayrıntıyı kaçırmayacağınız kadar net oluyor.

Oppo, Danimarkalı ses devi Dynaudio ile birlikte geliştirdiği Enco X modelinden sonra Oppo Enco Free 2’nin sesini birlikte ayarlamak için güçlerini bir kez daha birleştirdi. Kullanıcıların kaliteli sesli aramaların keyfini çıkarması için kulaklık, üç mikrofonla çağrıda gürültü engelleme özelliğiyle donatıldı. Özelliğin tasarımı, çevredeki gürültüyü azaltırken insan sesini iyileştiriyor, özellikle rüzgar sesine ve gürültülü ortamlara karşı etkili bir çözüm sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nothing'in en yeni kablosuz kulaklığı Ear 2 tanıtıldı

Oppo Enco Free 2’nin şarj kutusu, Oppo Enco X kulaklığın avuca mükemmel şekilde oturacak şekilde optimize edilmiş olan çakıl formundaki oval şeklinin mirasını sürdürüyor. Kolay açılan kapak, ışıkla dans eden hoş bir eğime sahip. Bununla birlikte Oppo Enco Free 2 kablosuz kulaklığın boyutu ve şekli, kulağa rahatça oturacak şekilde ayarlandı. Kulaklığın gövde kısımları, sofistike bir dokunuş katan ışıltılı bir parlaklığa sahip. Ayrıca, dokunmatik kontrol alanının tasarımında, kullanıcıların nereye dokunacaklarını bakmadan anlamaları için dokunsal ve geometrik bir ekleme bulunuyor.

Oppo Enco Free 2 kablosuz kulaklığın ses iletim teknolojisi ve pil ömrü neredeyse amiral gemisi mükemmelliğinde. Düşük gecikmeli Bluetooth 5.2 iletimi ile donatılan kulaklık, oyun sırasında görüntü ve sesi kullanıcılara senkronize bir şekilde sağlıyor. Pil ömrüne gelince, Oppo Enco Free 2 kablosuz kulaklık, şarj kutusuyla birlikte 30 saate kadar kullanılabiliyor. Bununla birlikte Oppo Enco Free 2, IP54 toza ve suya dayanıklılık sertifikasıyla birlikte geliyor.

Siyah ve beyaz renklere sahip kablosuz kulaklık modeli Oppo Enco Free 2’nin Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 899 TL olarak açıklandı.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER