Oppo ekran altı kameralı telefon tasarımının patentini aldı

Oppo 2019’dan bu yana ekran altına yerleştirilen kamera teknolojisi üstünde çalışıyor. Ancak şirket şimdiye kadar bu teknolojinin kullanıldığı bir telefonu piyasaya çıkarmış değil. Yeni bir patent dosyası, bu durumun yakında değişebileceğini gösteriyor.

Dünya Fikri Mülkiyet Organizasyonu’na (WIPO) sunulan patent dosyasında kamerası ekranın altına yerleştirilmiş bir telefon görülüyor. Buna ek olarak, cihazın arka panelinde de ana kamera kurulumunun yanında ikinci bir ekran bulunuyor. Bu telefonun Find X4 serisinden olup olmadığı konusunda henüz net bir bilgi verilmiş değil.

Bu patent daha önce Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Birliği tarafından onaylanmıştı. Yeni onay, patentin küresel kullanım için de hazır olduğu anlamına geliyor. LetsGoDigital sitesi tarafından hazırlanan görseller ekranın dört kenara doğru kavis yaptığını ve kare şeklindeki kamera adasında dört sensörün bulunduğunu gösteriyor.

Oppo, arka panelde ikinci ekrana yer veren ilk üretici olmayacak. Daha önce Meizu ve Xiaomi gibi şirketler de ikinci ekranlı telefonları kullanıcıların karşısına çıkarmıştı. Oppo’nun bu ekranı selfie’ler ve bildirim gösterimi gibi işler için kullanması muhtemel görünüyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun