Teknoloji

Oppo’dan 2023 model amiral gemisi telefonları için önemli güncelleme sözü

oppo a96 inceleme

Oppo kısa süre önce ColorOS 13 güncellemesini dağıtıma çıkarmıştı. Şimdiye kadarki en hızlı dağıtım sürecini yürüten şirket, gelecekte çıkaracağı amiral gemisi telefonları için çok daha uzun süreli bir yazılım güncellemesi desteği sunmayı planlıyor.

Çinli üretici, 2023’te piyasaya süreceği “seçili” amiral gemisi telefonlarının dört büyük Android güncellemesi alacağını açıkladı. Söz konusu güncelleme politikası, beş yıla varan güvenlik yaması dağıtımını da kapsıyor. Böylelikle kullanıcıların hatırı sayılır bir para ödedikleri telefonlarının 2 veya 3 yıldan daha uzun bir süre boyunca kullanabilmeleri mümkün hâle gelecek.

Oppo’nun açıklamasında tercih edilen ifadelerin dikkat çekici olduğunu söylemek gerekiyor. Şirketin “dört yıl boyunca Android güncellemesi” yerine “dört büyük Android güncellemesi” ifadesini kullanması, bu desteğin güncellemelerin çıkış zamanından bağımsız değerlendirildiğini gösteriyor.

Oppo’nun yeni amiral gemisi telefonları Android 13 ile gelecek

Şirketin yeni amiral gemisi telefonları Android 13 yüklü şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu da telefonların Android 17 güncellemesini alabileceği anlamına geliyor. Söz konusu güncellemenin mevcut planlama çerçevesinde 2026’dan önce çıkması mümkün görünmüyor.

Oppo’nun bahsettiği “seçili” amiral gemisi telefonların hangileri olacağı bilinmiyor. Bu listenin başını Find X6 Pro’nun çekmesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER