Kanda oksijen değeri ölçebilen Oppo Band Sport Türkiye’de

Oppo, uykunun her saniyesinde aktif olarak kandaki oksijen (SpO2) değerini ölçen ve 1.1 inç tam renkli AMOLED ekrana sahip olan Oppo Band Sport modelini Türkiye’de satışa sundu. 12 farklı egzersiz moduna ve çok çeşitli işlevlere sahip Band Sport, şirketin belirttiğine göre, sürekli aktif ve hızlı yaşam temposuna sahip olanlar için ideal bir model olarak öne çıkıyor.

Oppo, günümüzde stres veya baş döndüren program yoğunluğu nedeni ile her zamankinden daha fazla sayıda insanın uyku problemleri yaşadığına dikkat çekiyor ve Oppo Band Sport’un sağlık izleme işleviyle uykudaki sorunları tespit edebildiğini söylüyor. Uyku, nabız ve sürekli olarak kandaki oksijen değerini ölçen Oppo Band Sport, kullanıcıların sağlığı için kayıt tutarak gerekli analizleri yapıyor.

Kandaki oksijen değerinin sürekli izlenmesi üründe bulunan optik kan oksijeni sensörü sayesinde mümkün oluyor. Bu sensör, kullanıcı uykudayken ürünün her saniye kandaki oksijen değerini izlemesini sağlıyor. Sekiz saatlik bir uyku süresinde hiç durmadan 28 bin 800 kez kullanıcıların vücudundaki oksijen değerini tam olarak okuyabiliyor. Profesyonel uyku izleme özelliğine sahip olan Band Sport kullanıcıların daha sağlıklı uyku biçimleri geliştirmesine yardımcı oluyor.

Oppo Band Sport egzersiz özellikleri

Nabız ölçme monitörüne de sahip olan akıllı bileklik, optik sensörü sayesinde kullanıcıların nabzını gece ve gündüz ölçebiliyor. Nabız hızlanırsa ürün titreşim yayarak kalp atışlarında düzensizlik olduğu konusunda kullanıcıları uyarıyor. Egzersiz sırasında kalp atış hızını ölçen Oppo Band Sport ile kullanıcılar, aşırı antrenmandan kaçınabiliyor ve fitness hedeflerine ulaşmak için yeterli olacak tempoyu öğrenebiliyor.

Egzersiz yapmayı kolaylaştıran bileklikte koşu, yürüme, bisiklet, yüzme, badminton, kriket ve yoga dahil olmak üzere 12 farklı egzersiz modu bulunuyor. Oppo Band Sport egzersiz verilerini kaydederken kullanıcılar da sağladıkları ilerlemeyi, sadece Google Play’de bulunan HeyTap Health uygulamasından takip edebiliyorlar. Bu da aktif bir hayat için motivasyonu artırmanın anahtarı olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Z Fold 3 için suya dayanıklılık işareti, Z Flip 3'ün yeni görselleri

Oppo Band Sport kullanıcının akıllı telefonunun bir uzantısı olarak da görev yapıyor. Kullanıcılar gelen mesajları ve arama bilgilerini alabiliyor, müzik çalma fonksiyonunu kontrol edebiliyor ve hatta cep telefonlarını bile bulabiliyorlar. Band Sport pil için yüksek performanslı, az enerji tüketen bir işlemci kullanıyor. 100mAh düzeyindeki pil sadece 1.5 saatte tam olarak şarj oluyor.

Oppo Band Sport Türkiye fiyatı

Siyah rengi ile raflardaki yerini alan akıllı bilekliğin Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 349 TL olarak belirlendi.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın