Oppo A91 ve A8 ile A serisini büyütmeye devam ediyor

Akıllı telefon pazarının son zamanlardaki yükselen değerlerinden biri olan Oppo, 2019’un son günlerinde uygun fiyatlı cihazlardan oluşan A serisine iki üye daha ekledi. Oppo A91 ve A8, orta sınıf ve giriş segmenti özellikleri “agresif” fiyatlarla sunuyor.

Oppo A91’de kullanıcıları 6.4 inç büyüklüğündeki, Full HD+ çözünürlüklü AMOLED ekran karşılıyor. Görüntü oranı 20:9 olan bu ekranın üstündeki su damlası şeklindeki çentik, 16 megapiksel çözünürlüklü ön kameraya ev sahipliği yapıyor. Parmak izi tarayıcısı da A91’in ekranının içine yerleştirilmiş.

Arka panele geçildiğinde ise kullanıcıları dörtlü bir arka kamera sistemi karşılıyor. Sistemde ana kamera görevini 48 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve yine 2 megapiksellik derinlik sensörü de sistemi tamamlıyor.

Akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Helio P70 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemciye 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Dahili depolama alanı, microSD kart ile genişletilebiliyor.

Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 4000 mAh kapasiteli pili veriyor. Bu pil, 30W VOOC 3.0 hızlı şarj desteğine sahip. Oppo A91’de Android 9 Pie işletim sistemini ColorOS 6.1 kullanıcı arayüzü tamamlıyor.

Oppo A91
Oppo A91

Giriş segmentinde konumlanan Oppo A8’de 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü IPS panel bulunuyor. 20:9 görüntü oranına sahip olan ekranın üstündeki çentik, 8 megapiksel çözünürlüklü ön kameraya ev sahipliği yapıyor.

Oppo A8
Oppo A8

Oppo A8’in arkasında üçlü bir kamera sistemi bulunuyor. 12 megapiksel çözünürlüklü ana sensörü 2 megapiksel çözünürlüklü iki sensör tamamlıyor. Parmak izi tarayıcısı da Oppo A8’in arka panelindeki unsurlar arasında bulunuyor.

Oppo A8
Oppo A8

Oppo A8, MediaTek’in Helio P35 işlemcisiyle geliyor. Bu işlemciye 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Dahili depolama alanı, microSD kart ile büyütülebiliyor. Telefona enerjisini veren 4230 mAh kapasiteli pil için hızlı şarj desteği mevcut değil. Yazılım tarafında ise kullanıcıları yine Android 9 Pie ve ColorOS 6.1 karşılıyor.

Oppo A91 ve A8 ne zaman çıkacak?

Her iki akıllı telefon da Çin’de ön siparişe çıkmış durumda. Cihazların sevkiyatı ise 26 Aralık’ta başlayacak. Oppo A91 ve A8’in ne zaman Çin dışında satışa sunulacağı da henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Pixel 8 serisi uzun süre boyunca Android güncellemelerini alacak

Oppo A91; koyu mavi, kırmızı ve Gradient renk seçenekleriyle 1999 yuan (1695 TL) karşılığında satılıyor. Gök mavisi ve siyah renk seçenekleri bulunan Oppo A8’in fiyat etiketinde ise 1199 yuan (1016 TL) yazıyor.