Teknoblog Mobil Operatör kısıtlamasının kalkması Avrupa’daki iPhone satışlarını arttırdı

Operatör kısıtlamasının kalkması Avrupa’daki iPhone satışlarını arttırdı

iphone-france-toweriPhone gibi popüler bir telefonun daha fazla mobil operatör tarafından satılacak olmasının satışları daha da arttırmasını beklersiniz değil mi? Sonuçta bu roket bilimi değil. Türkiye’de hem Turkcell hem de Vodafone’un iPhone’u satıyor olması bu telefonun daha fazla kişi tarafından kullanılmasına ön ayak olabilir, her ne kadar Turkcell satışlarda Vodafone’un önünde olsa da… Türkiye’deki bu durum şimdi Avrupa ve ABD’de de görülmeye başlanacak, sonuç olarak iPhone satışları daha da artacak.

iPhone’un çıkışından beri ABD’deki pazarlayıcı olan AT&T’nin Apple ile arasındaki özel satış anlaşması bitiyor. iPhone’un bir diğer operatör Verizon Wireless tarafından pazarlanacağı tahmin ediliyor. Hem Fransa hem de İngiltere’de iPhone’un birden fazla operatör tarafından satılmasının önü açıldı. Bernstein tarafından yapılan bir araştırmaya göre genişleyen dağıtım kanalları sayesinde Apple’ın pazar payı bir önceki değer olan yüzde 21’den yüzde 32’ye çıktı. 2009’un üçüncü çeyreğinde sadece Fransa’da 600 bin iPhone satıldı.

İlgili – Market Watch

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Apple iPhone yavaşlatma politikası nedeniyle Fransa'da adli soruşturmayla karşı karşıya

1 YORUM

  1. bu güzel bir haber apple ürünleri o kadar mükemmel ki daha çok insan kullandıkça ben buradan çok seviniriyoum sankli apple benim miş gibi çlok ilgin.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz