Opera Max Android uygulaması için yolun sonu geldi

opera max androidOpera Max Android uygulamasının macerası sona erdi. Opera’dan yapılan açıklamada, popüler Android uygulamasının Google Play Store’dan çekildiği belirtildi. 2014’te yayınlanan uygulama, Android akıllı telefon sahiplerine veri tüketimini aşağıya çekme imkanı sağlamıştı.

Opera neden böyle bir karar aldığı konusunda bilgi vermedi. Kararını hemen hayata geçiren şirket, uygulamayı zaman kaybetmeden Google Play Store’dan çekti. Diğer servislere odaklanmayı seçmiş gibi görünen Opera, bu seçim doğrultusunda kaynaklarını Opera Max’e aktarmaktan vazgeçmişe benziyor.

Opera’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Opera, Opera Max’i sonlandırma kararı aldı. Uygulama diğer tarayıcı ürünlerimizden daha farklı bir değer öneriyor. Şirket adına da farklı bir odak sunmuştu. Bundan böyle tarayıcılarımıza ve yeni servislerimize yoğunlaşmayı planlıyoruz.”

Opera Max Android uygulaması bir süre daha işemeye devam edecek

Opera Max uygulaması bundan böyle güncellenmeyecek. Ancak cihazına uygulamayı daha önce indiren kullanıcılar, Opera fişi tamamen çekene kadar uygulamadan yararlanmayı sürdürebilecek. Opera söz konusu desteğin ne zaman sonlandırılacağı konusunda şimdilik bir açıklamada bulunmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...