OpenAI’dan kurucu ortak Greg Brockman da ayrıldı

OpenAI yönetiminde büyük değişiklikler: CEO ve kurucu ortak görevlerinden ayrıldı.

OpenAI, CEO Sam Altman’ın görevden alınmasının ardından bir başka önemli ayrılık haberiyle sarsıldı. Kurucu ortak ve eski yönetim kurulu başkanı Greg Brockman, X platformunda (eski adıyla Twitter) yaptığı bir paylaşımla, şirketten ayrılma kararını duyurdu.

OpenAI, liderlik değişikliğini ve CTO Mira Murati’nin geçici CEO olarak atanmasını açıkladığında, Brockman’ın yönetim kurulu başkanı olarak görevinden ayrılacağını, ancak şirketteki rolüne CEO’ya rapor vererek devam edeceğini belirtmişti. Ancak, bu durum sadece birkaç saat sonra geçersiz hale geldi.

X’teki (eski adıyla Twitter) paylaşımında Brockman, OpenAI çalışanlarına şu mesajı gönderdiğini belirtti: “Herkese merhaba, 8 yıl önce apartmanımda başladığımız bu yolculukta hep birlikte inşa ettiğimiz şeylerle gurur duyuyorum. Zor ve harika zamanlar geçirdik, imkansız olmasına rağmen çok şey başardık. Ancak bugünkü haberler ışığında, istifa ediyorum. Hepinize sadece en iyisini diliyorum. İnsanlık için faydalı olacak güvenli AGI yaratma misyonuna inanmaya devam ediyorum.”

OpenAI, Altman’ın daha önce o gün görevden alındığını beklenmedik bir şekilde duyurmuştu. Şirket, ChatGPT’nin patlayıcı popülaritesiyle teknoloji dünyasında yapay zeka ile ilgili mevcut hevesi başlatmış sayılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme V50 ve V50s Dimensity 6100+ işlemci ve 120 Hz ekranla resmiyet kazandı

Brockman’ın ayrılışı, yapay zeka alanında faaliyet gösteren OpenAI için önemli bir dönüm noktası olarak görülüyor. Şirket, bu iki önemli liderlik değişikliğiyle, yapay zeka alanında yeni bir yola girebilir ve bu durum, sektördeki diğer oyuncuları da etkileyebilir. OpenAI’nin geleceği, bu son gelişmeler ışığında merak konusu haline gelmiş durumda.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun