OnePlus Wear OS akıllı saatler için Google ile birlikte çalışıyor

OnePlus’ın yakında çıkacak akıllı saatinin Google’ın Wear OS işletim sistemiyle çalışmayacağına dair gelen ilk haberlerin ardından, şirketin CEO’su Pete Lau tarafından son günlerde verilen bir röportaj bunun aksini ortaya koyuyor. OnePlus Wear OS akıllı saatler için Google ile yakın iş birliği içinde bulunuyor.

Input‘a konuşan OnePlus patronu, cihazın Google’ın akıllı saatlere özel işletim sisteminin bir versiyonunu kullanacağını kaydetti. Ayrıca platformu daha da geliştirmek için Google ile yakın iş birliğinde olduğunu da dile getirdi.

Şu anda tüm detaylar tam anlamıyla ortaya çıkmış olmasa da, Lau karşılıklı fikir alışverişinin Wear OS’in diğer Android telefonlarıyla ve Android TV ile iletişim kurma şeklini geliştirmekle ilgili olduğunu dile getirdi. Röportajda Wear OS’in bu alanda genişleyebileceğini belirtti.

OnePlus Wear OS akıllı saatler ile ekosistem arasında daha iyi bağlantı amaçlıyor

“Yapmaya çalıştığımız şey, ekosistemlerde daha iyi birlikte cihaz çalışabilirliği için, bu yeteneği oluşturmak üzere Wear OS ekosistemi, Android TV ve Android akıllı telefonlar arasındaki bağlantıyı iyileştirmek için Google ile çalışmaktır. Bu, çok olumlu şekilde bakılan bir konu olmuştur. Google açısından da geliştirmeye çalıştığımız yön bu, ancak şu anda bu konuda paylaşabileceğimizden daha fazlasına sahip değiliz.” diye devam etti Lau.

OnePlus’ın şefi Wear OS’in çeşitli iyileştirmelere ihtiyaç duyduğu konusunda gerçekten de haklı. Apple’ın akıllı saat pazarındaki sürekli hâkimiyetinin gösterdiği gibi, Android ekosistemi içinde birlikte çalışabilirlik iyileştiği takdirde, işletim sisteminin seyri de doğal olarak daha iyi bir rotaya girecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Flash ve MagDart duyuru öncesinde görüldü

En azından, Google’ın son birkaç yıldır sunduğu akıllı saat deneyimini iyileştirmeye yardımcı olmak için iş ortaklarıyla çalışmaya açık olması cesaret verici. Fitbit’in satın alınması için bu hafta AB’den onay almasıyla birlikte, arama devinin fitness konusuna yenilenmiş bir odakla tekrar eğilmesine bir adım daha yaklaşmış oluyoruz.

Galaxy Buds 2 kutu açma videosunda görüldü

Galaxy Buds 2 kablosuz kulaklık, Samsung'un gelecek hafta düzenleyeceği Unpacked etkinliğinde resmen gözler önüne çıkacak. Tanıtıma kısa bir süre kalmışken internete sızan kutu açma...

TikTok hikaye özelliğini test etmeye başladı

Twitter, Fleets adını verdiği hikaye özelliğinin fişini çekse de, bu format sosyal ağlar arasındaki popülaritesini koruyor. TikTok, The Verge sitesine gönderdiği e-postayla hikaye özelliğini...

Oppo yeni ekran altı kamera teknolojisini ve bir sonucunu sergiledi – Video

Oppo, ekran altı kamera teknolojisinin geldiği en son noktayı sergiledi. Şirket, teknolojinin en son sürümünde, ekranın bütünlüğünden ödün vermeden bir selfie kamerasının ekranın altına...

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...