OnePlus Watch için dikkat çekici yeni iddia

OnePlus’ın bir akıllı saat çıkaracağına dair dedikodular 2014’ten bu yana etrafta dolaşıyor. Ancak aradan geçen altı yıla rağmen, bu iddia gerçeğe dönüşmüş değil. Şirketin akıllı saati geliştirdiği, ancak daha sonra bu saati piyasaya sürmekten vazgeçtiği bir süre önce ortaya çıkmıştı. OnePlus Watch adıyla anılan saate dair dedikodular da bir süre önce yeniden alevlenmişti. Şirket de bir akıllı saat üzerinde çalıştığını doğrulamıştı.

Dedikoduların alevlenmesine paralel olarak OnePlus Watch’a dair yeni haberler de gündeme geliyor. Bu haberlerin en yenisi akıllı saatin işletim sistemiyle ilgili. Daha önceki dedikodularda akıllı saatin Google’ın Wear OS platformuyla çalışacağı iddia edilmişti. Ancak en yeni sızıntı, farklı bir durumu gösteriyor.

Duyumcu Max Jambor Twitter hesabından yaptığı paylaşımda OnePlus’ın akıllı saatinde Wear OS işletim sisteminin kullanılmayacağını belirtti. Bu paylaşımda OnePlus’ın Wear OS yerine neyi tercih edeceği konusunda bilgi verilmese de, Wear OS’in kullanılmayacağının belirtilmesi yeterince dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Q3 serisi tanıtıldı; Q3 ile birlikte Q3 Pro ve Q3i de var

OnePlus Watch hakkında önümüzdeki dönemde yeni bilgiler duymamız sürpriz olmayacaktır. Bunlar akıllı saatin işletim sistemiyle de ilgili olacaktır. Şirketin Wear OS yerine kendi geliştirdiği bir işletin sistemi platformunu tercih etmesi muhtemel görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...