Teknoloji

OnePlus Nord N300 33W hızlı şarjla gelecek

oneplus nord n300

OnePlus Nord N300 adını taşıyan yeni telefonuyla uygun fiyatlı seçeneklerini artırmaya hazırlanıyor. Şirket bu telefonda fiyat segmentinde az bulunan bir özelliği de sunacak. Bu 33W hızlı şarj desteği olacak.

Önümüzdeki ay Kuzey Amerika’da satışa sunulacak olan Nord N300’ün fiyatı konusunda henüz bir bilgi verilmiş değil. Ancak Nord N200 ABD’de 239 dolar karşılığında satıldığı için Nord N300’ün de benzer bir fiyatla piyasaya çıkması muhtemel görünüyor. 33W şarj hızının amiral gemisi sınıfındaki iPhone 14 Pro, Galaxy S22 ve Pixel 7 Pro’da bile olmadığını belirtmekte fayda var.

Nord N300’ün kalbinde MediaTek markalı bir işlemcinin olması öngörülüyor. OnePlus daha önce Kuzey Amerika’da çıkardığı telefonlarda MediaTek markalı bir işlemciye yer vermemişti. Ekranın yenileme hızının ise 90 Hz olması bekleniyor. Bu da giriş segmenti için fark yaratacak bir özellik olarak değerlendirilebilir.

OnePlus Nord N300 hakkında bilinenler yukarıda belirttiğimiz gibi henüz sınırlı. Ancak önümüzdeki ay satışa sunulacak telefon için yeni detayların paylaşılması da fazla zaman almayacaktır.