Teknoloji

OnePlus Nord CE 3 Snapdragon 695 işlemciyle gelecek

oneplus nord ce 2 lite 5g OnePlus Nord CE 3

OnePlus Nord CE 2 geçtiğimiz şubat ayında tanıtılmıştı. Bu telefonu nisan ayında tanıtılan Nord CE 2 Lite 5G izlemişti. Nord CE 2’nin takipçisinin de 2023’ün başlarında resmiyet kazanması bekleniyor. OnePlus Nord CE 3 adını taşıması öngörülen bu telefona ait olduğu söylenen özellikler, ünlü duyumcu OnLeaks tarafından paylaşıldı. Sızan bilgiler, Nord CE 2 Lite 5G ve Nord CE 3’ün DNA’sının büyük ölçüde ortak olduğunu gösteriyor.

Nord CE 3’ün 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü LCD ekrana sahip olacağı görülüyor. Bu ekranın yenileme hızının 120 Hz olduğu belirtiliyor. Telefonun kalbinde ise Qualcomm Snapdragon 695 işlemcinin yer alacağı söyleniyor.

Bu işlemciye 8 veya 12 GB RAM eşlik edecek. Depolama alanı seçenekleri ise 128 ve 256 GB olacak. Kamera tarafında ise 108 megapiksel ana kamerayı 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörünün tamamlayacağı belirtiliyor.

OnePlus Nord CE 3 67W şarj destekli 5000 mAh pille gelecek

Nord CE 3’e ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh pil verecek. Bu pil 67W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Telefonun parmak izi tarayıcısının da kenarındaki güç butonuna yerleştirileceği belirtiliyor. Bu bilgilerin şu an için netleşmediğini belirtmekte fayda var.

OnePlus Nord CE 3, 2023’ün birinci veya ikinci çeyreğinde resmiyet kazanacak. Akıllı telefonun fiyatı ve ne zaman piyasaya çıkacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor. Önümüzdeki dönemde OnePlus’ın yeni akıllı telefonuyla ilgili daha fazla detayla karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER