Teknoloji

Yeni OnePlus Nord CE 3 sızıntısı daha öncekinden farklı özellikleri gösteriyor

oneplus nord ce 3

OnePlus Nord CE 3 önümüzdeki dönemin beklenen telefonları arasında yer alıyor. Telefonla ilgili sızıntılar da bir süredir etrafta dolaşıyor. Ocak ayındaki bir sızıntı Nord CE 3’ün önemli özelliklerini gözler önüne sermişti. Yeni bir sızıntı, ocak ayındakinden farklı bir özellik listesini gösteriyor.

Buna göre, Nord CE 3 6.72 inç büyüklüğünde 120 Hz Full HD+ AMOLED ekranla gelecek. Daha önceki sızıntıda telefonun LCD panele sahip olacağı belirtilmişti. Akıllı telefonun kalbinde ise Snapdragon 782G işlemcinin bulunacağı söyleniyor. İlk sızıntıda işlemcinin Snapdragon 695 olacağı belirtilmişti. Snapdragon 782G işlemciye 8 veya 12 GB RAM ile 128 veya 256 GB depolama alanı eşlik edecek.

İki sızıntı arasındaki farklılıklar bununla sınırlı kalmıyor. Ana kamerada 108 megapiksel sensör yerine 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX890 sensörün üstleneceği belirtiliyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 16 megapiksel ön kamera telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Akıllı telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 80W hızlı şarj desteğine sahip 5000 mAh kapasiteli pilin vereceği belirtildi.

OnePlus Nord CE 3 ne zaman tanıtılacak?

OnePlus Nord CE 3 tanıtımı için temmuz ayı işaret ediliyor. Standart Nord 3’ün de aynı tarihte tanıtılması bekleniyor. OnePlus’ın gündeminde öncelikli maddenin 7 Mart’ta resmiyet kazanacak Ace 2V olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER