Teknoloji

OnePlus Nord 3’ün özellikleri için yeni sızıntı

oneplus nord 3

OnePlus Nord 3 önümüzdeki dönemin beklenen telefonları arasında yer alıyor. Henüz bir doğrulama olmasa da, Nord 3’e ait olduğu söylenen özellikler bir süredir etrafta dolaşıyor. Bu sızıntıların en yenisi, Nord 3 hakkında bir kez daha fikir edinmeyi sağlıyor.

Akıllı telefonun 6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü bir AMOLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. Bu ekranın yenileme hızının ise 120 Hz olacağı belirtiliyor. Nord 3’ün kalbinde ise MediaTek Dimensity 8100 veya 8200 işlemcinin bulunması bekleniyor.

Nord 3’te ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü sensörün ütleneceği söyleniyor. Bu kameraya 8 megapiksel çözünürlüklü ultra geniş açılı sensörün eşlik etmesi bekleniyor. Sistemi daha düşük çözünürlüklü üçüncü bir kameranın tamamlayacağı belirtiliyor. Ön tarafta ise 32 megapiksel kameranın yer alacağı söyleniyor.

Nord 3’e ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 4500 veya 5000 mAh kapasiteli pili verecek. Bu pilin 100W hızlı şarj kapasitesine sahip olması da beklentiler arasında yer alıyor.

OnePlus Nord 3 ve Nord CE 3’ü karıştırmamak gerekiyor

OnePlus Nord 3 ile Nord CE 3’ü karıştırmamak gerekiyor. Son sızıntılara göre, Nord CE 3 6.7 inç Full HD 120 Hz LCD ekranla gelecek. Bu ekranda HDR10 desteği de mevcut olacak. Qualcomm Snapdragon 695 işlemci, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı da telefonun özellikleri arasında sayılıyor. Kamera tarafında ise 108 megapiksel ana kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörünün bulunması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER