OnePlus Nord 2 sızıntısı tüm özellikleri gösteriyor

Nord CE 5G modelini tanıtan OnePlus, Nord serisini genişletmeye devam edecek. Nord N200’ün işaretini daha önce veren şirketin orijinal Nord’un gerçek takipçisini de önümüzdeki dönemde gözler önüne çıkarması bekleniyor. Yeni bir sızıntı, OnePlus Nord 2 adını taşıyacağı söylenen telefonun tüm özelliklerini görmeyi sağlıyor.

Nord 2’de 6.43 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü AMOLED ekranın bulunması bekleniyor. Yenileme hızı 90 Hz olan bu ekranın parmak izi tarayıcısına da ev sahipliği yapacağı belirtiliyor. MediaTek Dimensity 1200 işlemci ve 4500 mAh pil de telefonun özellikleri arasında sayılıyor. Bu pilin en az 30W hızlı şarj desteğine sahip olacağı belirtiliyor.

Telefonun arkasındaki kamera adasının ise OnePlus 9 Pro’nunkine benzeyeceği söyleniyor. Ana kamera görevini 50 megapiksel Sony IMX766 sensörün üstleneceği, bu sensöre 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel çözünürlüklü başka bir sensörün eşlik edeceği belirtiliyor. 2 megapiksel kameranın derinlik sensörü mü yoksa makro kamera mı olarak işleyeceği ise bilinmiyor.

OnePlus Nord 2, 32 megapiksel ön kamerayla gelecek. Bu kameraya orijinal Nord’da olduğu gibi bir ön kameranın eşlik edip etmeyeceği ise belirsizliğini koruyor. Çıkışı için 9 Temmuz işaret edilen telefonda Dimensity 1200’e 8 GB RAM ile 128 GB depolama alanı ya da 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanının eşlik edeceği belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER