Teknoloji

OnePlus Buds Ace kablosuz kulaklığın tanıtım tarihi belli oldu

oneplus buds ace

7 Şubat OnePlus için oldukça yoğun bir gün olacak. Şirket bu tarihte iki etkinlik gerçekleştirecek. Hindistan’daki etkinlikte OnePlus 11 ve Buds 2 Pro’nun küresel lansmanları ve 11R ve OnePlus Pad gibi ürünlerin genel duyurusu yapılacak. Çin’deki etkinlikte ise 11R ile aynı tasarıma ve özelliklere sahip Ace 2 tanıtılacak. Çin’deki etkinliğin bir diğer yıldızı da OnePlus Ace Buds kablosuz kulaklık olacak.

Buds Ace’in teknik özellikleriyle ilgili detaylar da şimdiden paylaşılmış durumda. Kablosuz kulaklığın toplam pil ömrü 36 saat olacak. Bu sürenin Nord Buds’ın pil ömründen 6 saat daha fazla olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ayrıca Buds Ace daha kısa bir süre içinde şarj edilebilecek. Sadece 5 dakikalık bir şarj ile 10 saatlik bir kullanım süresi sağlanacak. Nord Buds’ta 10 dakikalık bir şarjla 5 saatlik bir dinleme süresine ulaşılabiliyor.

OnePlus Buds Ace aktif gürültü engelleme özelliğiyle geliyor

Buds Ace’i Nord Buds’ın önüne geçiren bir diğer özellik ise aktif gürültü engelleme desteği. OnePlus’tan verilen bilgiye göre, bunun için çift çekirdekli bir gürültü azaltma çipi kullanılıyor. Buds Ace’te BassWave isimli bir dinamik bas sistemi de mevcut olacak.

OnePlus Buds Ace’in Çin dışında piyasaya çıkıp çıkmayacağı şu an için bilinmiyor. Ancak bunun gerçekleşmesi durumunda farklı bir ismin tercih edilmesi muhtemel görünüyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER