Teknoloji

Dimensity 9000 işlemcili OnePlus Ace 2 kullanıcıların karşısına Ace 2V adıyla çıkacak

oneplus ace 2

OnePlus Ace 2’nin MediaTek Dimensity 9000 işlemcili bir versiyonunun çıkacağına dair haberler bir süredir etrafta dolaşıyordu. Sızan bilgiler söz konusu telefonun orijinal OnePlus Ace 2 ile birebir aynı tasarıma sahip olmayacağının da sinyalini vermişti. Bu telefonun OnePlus Ace 2V adıyla resmiyet kazanacağı şirket tarafından açıklandı.

OnePlus Çin Başkanı Louis Li tarafından Weibo’da yapılan paylaşımda telefona ait bir görsel de bulunuyor. Bu görsel telefonun sağ kenarının üst kısmında bir bildirim kızağının bulunduğunu gösteriyor. Sağ kenarın ortasında güç butonu, sol kenarda ise ses kontrol tuşları görülüyor.

Bu paylaşımda Ace 2V’nin Dimensity 9000 işlemci taşıyacağı konusunda net bir bilgi verilmiyor. Ancak Li telefonun bir “amiral gemisi deneyimi” sunacağının altını çiziyor. Bunun da Dimensity 9000’in başarabileceği bir şey olduğu söylenebilir.

oneplus ace 2v

OnePlus Ace 2V başka bir isimle Çin dışında satışa sunulabilir

Ace 2V’de ana kamera görevini 50 megapiksel Sony IMX890 yerine 64 megapiksel OmniVision sensörün alması bekleniyor. Maksimum şarj hızının da 80W seviyesinde olması bekleniyor.

OnePlus Ace 2V ilk olarak Çin’de satışa sunulacak. Ace 2’den farklı özelliklere sahip olan bu telefonun Nord markası altında farklı bir isimle küresel pazara çıkması da muhtemel görünüyor. Ace 2V’nin ne zaman resmiyet kazanacağı konusunda şu an için bilgi verilmedi.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER