Teknoloji

OnePlus Ace 2’nin tanıtım tarihi belli oldu

oneplus ace 2
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

OnePlus 7 Şubat’ta Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de gerçekleştireceği etkinlikte OnePlus 11 ve Buds Pro 2’nin küresel lansmanını yapacak. Aynı etkinlikte OnePlus Pad, OnePlus Keyboard ve OnePlus 11R gibi ürünler de tanıtılacak. 7 Şubat’ta Çin’de düzenlenecek bir başka etkinlikte ise OnePlus Ace 2 modeli gözler önüne çıkacak.

Ace 2’nin OnePlus 11R’nin Çin’de satılacak versiyonu olduğunu belirtmekte fayda var. Ace 2 ve 11R arasında donanımsal açıdan bir fark olmayacak. İki telefon yazılımsal dokunuşlarla birbirlerinden ayrılacak.

İki telefon aynı arka kamera tasarımı ve ekranla gelecek. OnePlus bu iki telefonu da Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle sunacak. Bu noktada OnePlus 10R’nin Çin’de OnePlus Ace adıyla satışa çıktığını hatırlatmakta fayda var.

OnePlus Ace 2 benchmark testinden geçti

Ace 2, PHK110 model numarasıyla AnTuTu’nun benchmark testinden geçti. Akıllı telefonun bu testten 1.149.494 puan aldığı görülüyor. Söz konusu puanın Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcili OnePlus 10T’nin testten aldığı puanla örtüştüğünü hatırlatmakta fayda var.

oneplus ace 2

OnePlus Ace 2 ve 11R’yi ayıran esas unsur yukarıda da belirttiğimiz gibi yazılım olacak. Ace 2’de Android 13’ü ColorOS 13 tamamlayacak. 11R’de ise kullanıcı arayüzü olarak OxygenOS 13 tercih edilecek. Bu iki arayüzün çok sayıda ortak özellik taşıdığını unutmamak gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER