OnePlus 9 Lite Snapdragon 865 ile OnePlus 9 ve 9 Pro’ya katılacak

OnePlus 9 serisinin 2021’in ilk çeyreği içinde resmiyet kazanması bekleniyor. Yeni bir habere göre, seride kullanıcıların karşısına üç telefon çıkacak. OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’ya OnePlus 9 Lite eşlik edecek.

OnePlus 9 Lite’ın kalbinde 2020’nin amiral gemisi işlemcilerinden Qualcomm Snapdragon 865’in bulunacağı söyleniyor. OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’da ise Snapdragon 888’in bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

OnePlus’ın Lite telefonunda bir önceki yılın amiral gemisi işlemcisini kullanmayı seçmesi ilginç bir tercih olarak değerlendirilebilir. İddiaya göre, OnePlus 9 Lite’ın fiyat etiketinde 600 dolar civarı bir meblağ yazacak. OnePlus 9 800 dolar, OnePlus 9 Pro ise 950 ila 1000 dolar karşılığında satılacak. Böyle bir senaryoda OnePlus 9 Lite’ın Samsung Galaxy S20 FE ve Google Pixel 5 gibi telefonlarla rekabet edeceği söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Q3 serisi önümüzdeki hafta resmiyet kazanacak

OnePlus 9 Lite, 8T ile çok sayıda bileşen paylaşacak gibi görünüyor. 90 veya 120 Hz AMOLED panel ve 65W hızlı şarj desteği bu özellikler arasında öne çıkıyor. Kamera sistemlerinin de benzer olması bekleniyor. OnePlus 9 Lite’ın arka panelinin ise plastik olması öngörülüyor. Akıllı telefona dair sızıntıların yeni yılla birlikte artması sürpriz olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA’nın Mars helikopteri ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

NASA, Ingenuity adını taşıyan helikopteriyle Mars üzerinde ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. Yerden 3 metre yükselen küçük hava aracı, 40 saniye boyunca havada kaldı. Böylelikle...

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...