Teknoloji

OnePlus 150W şarj destekli telefon hazırlıyor

OnePlus pad

150W şarj desteğine sahip PGKM10 model kodlu OnePlus telefonu, Çin’de 3C sertifika kurumu tarafından onaylandı. Daha önce PGKM10’un bir tablet olacağı iddia edilmişti. Ancak cihaz 3C’nin kayıtlarında akıllı telefon olarak görülüyor.

Akıllı telefonun hangi isimle resmiyet kazanacağı şu an için bilinmiyor. Ancak ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın paylaşımına göre, akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity 8100 işlemcisi bulunacak. Paylaşımda telefonun 4500 mAh pilinin 150W şarj desteğine sahip olacağı belirtiliyor.

Digital Chat Station, telefonun kamera delikli 6.7 inç ekranının BOE tarafından üretileceği bilgisini de paylaştı. Akıllı telefonun üçlü arka kamera sisteminde ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX766 sensör üstlenecek.

OnePlus, 150W şarj hızı desteği sunan ilk BBK Electronics şirketi olmayacak. Realme’nin 150W şarj destekli telefonu GT Neo 3 de bu ay bitmeden Çin’de gözler önüne çıkaracak. OnePlus ise PGKM10 model kodlu telefonunu daha ileri bir tarihte tanıtacak gibi görünüyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER