Teknoloji

OnePlus’tan OnePlus 11R için yeni paylaşım

oneplus 11r

OnePlus önümüzdeki hafta tanıtacağı yeni akıllı telefonu OnePlus 11R için bir paylaşım yaptı. Şirket bu paylaşımın ardından akıllı telefonun bazı özellikleriyle ilgili bilgiler de verdi.

Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci bulunuyor. Şirket aynı işlemciyi OnePlus 10T modelinde de kullanmıştı. OnePlus 11 ise Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

11R’nin OnePlus 10T ile paylaştığı tek şey işlemcisi değil. İki akıllı telefonda kullanılan buhar soğutma sistemi de aynı. Bu sistemin OnePlus 10 Pro’daki buhar soğutma sistemine kıyasla yüzde 64 oranında daha büyük olduğu da belirtildi.

Akıllı telefonda RAM seçenekleri 16 GB’a kadar uzanacak. Diğer RAM ve depolama alanı seçenekleri konusunda ise şu an için bilgi verilmiş değil. RAM-Vita isimli özellik ise makine öğrenmesi ve yapay zekâ yardımıyla bellek ve depolama alanı kaynakları arasında paylaşımı ayarlayacak.

OnePlus 11R 120 Hz ekranla gelecek

OnePlus 11R 120 Hz LPTS LCD ekranla gelecek. Ekranın yenileme hızı ise 40 ila 120 Hz arasında değişecek. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 100W SuperVOOC hızlı şarj desteğine sahip 5000 mAh kapasiteli pili verecek. Bu pil tamamen boşken 25 dakika içinde doldurulabilecek.

OnePlus 11R hakkındaki diğer detayları öğrenmek için 7 Şubat’a kadar sabretmek gerekiyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER