Teknoloji

OnePlus 11R Snapdragon 8 Plus Gen 1 ve 50 megapiksel kamerayla gelecek

oneplus 11r

OnePlus 11R’ye ait olduğu söylenen özellikler bir kez daha internete sızdı. Telefonla ilgili sızıntılar eylül ayından bu yana etrafta dolaşıyor. Daha önceki sızıntılarla örtüşen bilgiler sunan yeni sızıntıda telefonun arka kamera modülüne ait olduğu söylenen bir görsel de yer alıyor.

Söz konusu görsel, kamera modülünü daha öncekinden farklı bir açıda gösteriyor. Daha önce sızan görsellerde telefonun kavisli bir ekrana sahip olacağı görülmüştü. Yeni görsel, OnePlus’ın meşhur “bildirim kızağı”nın da 11R’de mevcut olacağını gösteriyor.

Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcinin bulunması bekleniyor. Kızılötesi sensörü de sızıntılarda görülen telefonun 120 Hz Full HD+ ekranının parmak izi tarayıcısına da ev sahipliği yapacağı söyleniyor.

LPDDR5 RAM, 50 megapiksel ana kamera, 13 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve ekstra bir 2 megapiksel sensör telefonun özellikleri arasında sayılıyor. 16 megapiksel ön kameraya sahip telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh pilin vereceği belirtiliyor.

OnePlus 11R ne zaman tanıtılacak?

Daha önceki sızıntılara göre, telefon 2412 x 1080 piksel çözünürlüklü bir ekranla gelecek. Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye ise 8 veya 16 GB RAM ile 128 veya 256 GB depolama alanı eşlik edecek. 100W hızlı şarj desteğine sahip telefonun ultra geniş açılı kamera çözünürlüğünün 8 megapiksel olabileceği de daha önceki sızıntılarda belirtilmişti.

OnePlus 11R’nin ne zaman resmiyet kazanacağı belirsizliğini koruyor. Ancak sızıntıların ivme kazanması, beklenen duyurunun tahmin edilenden daha yakın olabileceğini gösteriyor.

İLGİLİ HABERLER