Teknoloji

OnePlus’tan konsept telefonu OnePlus 11 Concept için yeni paylaşım

oneplus 11 concept

OnePlus’ın yeni konsept telefonu OnePlus 11 Concept şirketin 2023 Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2023) gerçekleştireceği etkinlikte gözler önüne çıkacak. Tanıtım için geri sayım sürerken, OnePlus telefonun tasarımı konusunda ipucu veren yeni görseller paylaştı.

OnePlus’ın paylaşımı, telefonun arka panelinde ışıklı şeritlerin bulunacağının sinyalini veriyor. Bu paylaşıma bakıldığında telefonun geçtiğimiz yıl çıkan Nothing Phone 1’e benzediği söylenebilir.

OnePlus yeni konsept telefonunun arka panel tasarımını şu şekilde tanımlıyor: “Görseller OnePlus 11 Concept’in mühendislik alanındaki atılımlarını göstermeyi amaçlıyor. Buz rengindeki bu şeritler, telefonun sanki damarları varmış gibi görünmesini sağlıyor. Telefonun cesur ve füturistik tek parça cam tasarımı ilhamını bir buzul gölünün sakinliğinden ve büyük gücünden alıyor.”

oneplus 11 concept

Telefonun arkasındaki “buz rengi boruların” ne gibi bir işlevi olacağı hâlâ belirsizliğini koruyor. Ancak OnePlus’ın Oppo’nun kurucusu Carl Pei’nin yeni şirketi Nothing’in ilk telefonu Phone 1’den ilham aldığı söylenebilir. Bu noktada Oppo’nun OnePlus ile aynı grubun çatısı altında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Nothing Phone 1’in arkasındaki ışık şeritleri bildirim geldiğinde yanıp sönüyor ve aynı zamanda telefonun pil seviyesini gösterebiliyor. Bu sıra dışı bir özellik olmasa da, Nothing Phone 1’e rakipleri karşısında bir avantaj kazandırdığı söylenebilir.

OnePlus 11 Concept 27 Şubat’ta gözler önüne çıkacak

27 Şubat’ta resmen gözler önüne çıkacak olan OnePlus 11 Concept’in piyasaya sürülmeyebileceğini belirtmekte fayda var. Zira şirket daha önce tanıttığı konsept telefonları da satışa sunmamıştı.

İLGİLİ HABERLER