OnePlus 3 ile ilgili ilk fotoğraf sızdı

one-plus-3-sizinti-101215-2

OnePlus bu yıl OnePlus 2 ve OnePlus X olmak üzere iki akıllı telefon çıkardı. Bunlardan ilki geçen yıl çıkan One Plus One’ın devamı niteliğinde, fazla yenilik barındırmayan bir üründü. İkincisi ise OnePlus’ın sadece davet usulü sistemiyle satılıyor.

OnePlus 2 geçtiğimiz yazın ortalarında tanıtılırken, orta segment ürün olan OnePlus X geçtiğimiz sonbaharda duyuruldu. Çinli şirketin yılın ikinci yarısında art arda iki telefon birden çıkarmış olması şaşırtıcı bulunabilir.

Ne var ki, sızıntılar One Plus’ın daha şimdiden üçüncü bir Android telefonu için çalışmaya başladığını gösteriyor. Sızdıran kaynağın OnePlus 3 olarak adlandırdığı bu cihaz, şirketin gelecek yılki amiral gemisi Android telefonu olacak gibi görünüyor.

one-plus-3-sizinti-101215-1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor 50 SE ve 50 benchmark testinden geçti

Eğer durum böyleyse, sızıntısı yapılan bu cihazı muhtemelen önümüzdeki yaz aylarında göreceğiz. Yine de, sızan fotoğraf OnePlus’ın üstünde çalıştığı prototip tasarımlardan birine ait olabilir. Bu nedenle önümüzdeki yaz göreceğimiz OnePlus 3 şimdikinden daha farklı bir tasarımla karşımıza çıkabilir.

Her ne olursa olsun, One Plus genel tasarımı fazla değiştirmeye niyetli değil gibi görünüyor. OnePlus 3’ün arkası fırçalanmış metal görünümüne sahip olabilir. Halbuki OnePlus 2’nin arkasını plastikten yapılmış bir kapak kapatıyor ve bu kapak pili muhafaza ediyor.

İş teknik özelliklere geldiğinde, bazı teknik özellikler doğru olabilir, bazı teknik özelliklerle ilgili iddialar boş çıkabilir. Kaynağa göre, OnePlus 3 Qualcomm Snapdragon 820 işlemci ve 1080p Full HD çözünürlüklü ekran barındıracak.

Görünüşe göre, OnePlus akıllı telefonlarında, belki de pil ömrünün çabuk tükenmesi endişesiyle Quad HD ekran kullanmamaya, bunun yerine Full HD ekranları tercih etmeye devam edecek. Bunun yanı sıra, fotoğraftan göründüğü gibi, cihazın ön tarafında hoparlör de bulunuyor.

Dahası, parmak izi okuyucusu da görünürlerde yok. Bu ya Çinli şirketin başka türlü bir kimlik doğrulama mekanizması tercih edeceği, ya da parmak izi okuyucusunu bir yerlere oldukça iyi şekilde gizlediği anlamına geliyor.

OnePlus, ilk kez geçtiğimiz yıl çıkardığı OnePlus One akıllı telefonuya büyük ilgi gördü. Daha sonra bu yıl da OnePlus 2 ve OnePlus X Android telefonlarını çıkardı. Ne var ki, bu iki akıllı telefonun da Türkiye’de piyasaya çıktığını görmedik.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Twitter kullanıcıları kendilerinden bahsedilmesini engelleyebilecek

Twitter kullanıcılarını genellikle tacize maruz bırakan "istenmeyen ilgi"den kurtarmanın yeni bir yolunu test ediyor. Mikro blog servisi, kullanıcıların sessize alma veya engelleme çözümleri olmadan...

Huawei Watch GT 2 Pro; tarzından ödün vermeyen babalar için uygun seçim

Babalar Günü hediye seçenekleri içinde, Huawei tarafından listenin üst sıralarında yer almaya aday ürünlerden biri olarak gösterilen Huawei Watch GT 2 Pro dayanıklı yüzeyi,...

Galaxy S21 FE tanıtım tarihi için yeni iddia

Samsung'un ağustos ayında yeni katlanabilir telefonlarıyla birlikte Galaxy S21 FE modelini de tanıtması bekleniyordu. Ancak Güney Kore kaynaklı yeni bir haber, bu telefonun tanıtımının...

Beats Studio Buds kablosuz kulaklık tanıtıldı, Türkiye fiyatı belli oldu

Son dakika sızıntılarının ardından Beats, bugün ikinci tam kablosuz kulaklık çifti olan yeni Beats Studio Buds'ı duyurdu. 149,99 dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olan...

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...