EğlenceTeknoloji

Ödülü Samsung ürünleri olan Grand Prix E-Spor turnuvası için ön elemeler başladı

Ödülü Samsung ürünleri olan Grand Prix E-Spor turnuvası için ön elemeler başladı

Samsung Grand Prix E-spor video oyun turnuvasının ön elemeleri başladı. 13 Haziran’a kadar devam eden olan ön elemelerde en hızlı turu atan 10 kişi, 14 Haziran’da başlayacak turnuvada 10 ünlü isim ile birlikte kıyasıya bir mücadele içine girecek. Gerçek ralli pilotlarının da katılacağı ve sosyal medyadan canlı yayınlanacak turnuva yarışmalarında kazananlara Samsung 27″ CRG5 Gaming Monitör ve Samsung 970 Evo 500 GB NVMe SSD hediye edilecek.

13 Haziran Cumartesi gününe kadar devam edecek ön eleme yarışmalarına başvurular Discord üzerinden alınıyor. Sosyal medya fenomenleri ve online seçmelerden gelen gönüllüleri takım haline getirip yarıştırılan turnuva, Türkiye’de bu formatta yapılan ilk turnuva olması açısından da önem taşıyor. 5 gün sürecek ön elemelerde turnuvada yer almak isteyen oyun severler, Bahreyn Pistinde en hızlı turu elde etmeye çalışacak. Bu tur sonucunda oluşan sıralamadaki en hızlı 10 kişi turnuvada yer almaya hak kazanacak.

Ön elemeden sonra en iyi süreyi yapan bu 10 kişi, aralarında gerçek ralli pilotlarının da bulunduğu 10 ünlü isim ile 2’şer kişilik takımlara ayrılacak ve takım puanları ile bireysel puanlarını yükseltmek için turnuvada mücadele edecek. #FullPerformance konu etiketi ile sosyal medya üzerinden takip edilebilecek ve herkesin gerçek zamanlı bir şekilde aynı anda yer alacağı yarışlarda, toplam 20 kişiden oluşan bu 10 takım Samsung’un ödülleri için mücadele edecek.

Turnuvada yer alacak ünlü isimlerin arasında; Türkiye’yi hem gerçek pistlerde hem de profesyonel e-spor yarışlarında başarıyla temsil eden genç sporcu Cem Bölükbaşı, gerçek ralli pilotları Kaan Sarpkaya, Onat Telkenar ve Berkay Besler; Türkiye Karting Şampiyonu ve e-spor pilotu Batuhan Ünlü, otomobil tutkunları olan YouTube fenomenleri; Mervan Tepelioğlu, Oyunbros Tolgahan, Atakan Tarkan, Buğra Akpınar ve Emre Bozkurt bulunuyor.

Yarışmalar Cem Bölükbaşı’nın Twitch ve Mervan’ın Youtube kanallarından, Oyunbros Tolgahan tarafından Facebook Gaming üzerinden; Atakan Tarkan, Buğra Akpınar ve Emre Bozkurt’un ise Twitch kanalları üzerinden canlı olarak aktarılacak.

Her hafta kazananlara Samsung marka monitör ve SSD hediye

14 Haziran ila 5 Temmuz arasında her hafta Pazar günü yapılacak turnuva yarışlarında kazananları ise Samsung’un teknoloji harikası ödülleri bekliyor. Her yarış günü 1. olan gönüllü pilota Samsung 27″ CRG5 Gaming Monitör, 2. sırayı elde eden gönüllü pilota ise Samsung 970 Evo 500 GB NVMe SSD hediye edilecek.

Turnuvalar PC tabanlı video oyunu ile yapılacak. Ayrıca yarışma kurallarına ulaşabileceğiniz Discord üzerinden yarışma ile ilgili sorulara da cevap veriliyor. Turnuva hakkında daha fazla bilgi ve ön eleme müsabakalarına başvurmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER