Yeni Oculus Quest’i gösteren fotoğraflar ortaya çıktı

Oculus Quest sanal gerçeklik başlığının yeni versiyonunun yolda olduğuna dair haberler daha önce gündeme gelmişti. İnternette dolaşmaya başlayan fotoğraflar, yeni versiyonun çıkışının yaklaştığını gösteriyor.

Twitter’da paylaşılan ve Quest’in farklı açılardan görülebildiği fotoğraflar, Oculus’un görsel anlamda belirgin bir değişikliğe gittiğini gösteriyor. Fotoğraflara bakıldığında yeni Oculus Quest’in tasarımının orijinal versiyondan ziyade üretimi durdurulan Oculus Go’ya benzediği görülüyor.

Yeni Oculus Quest’le ilgili ilk haberler mayıs ayının ilk günlerinde çıkmıştı. O dönemden sonra sanal gerçeklik başlığıyla ilgili farklı bir bilgi duyulmamıştı. Ancak yeni sızan fotoğraflar, Oculus’un beklenen duyurusunun yakında yapılabileceğini işaret ediyor.

Oculus Quest’i kullanmak için sanal gerçeklik başlığını bir bilgisayara bağlamak gerekmiyor. Bağımsız bir cihaz olan Quest, tüm operasyonu kendi içinde gerçekleştiriyor. Buna rağmen, etkileyici yazılım ve oyunları sanal gerçeklik başlığıyla deneyimlemek mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'ın artırılmış gerçeklik başlığı için kötü haber

Kablosuz hareket kumandalarıyla gelen Oculus Quest’te harici takip sensörlerine ihtiyaç duyulmuyor. Bu da cihazı hızlı sanal gerçeklik deneyimleri için oldukça kullanışlı bir hâle getiriyor.

Oculus Quest ile ilgili haberler önümüzdeki dönemde artacak gibi görünüyor. Fotoğrafları paylaşan WalkingCat isimli Twitter hesabı, bir paylaşımında “15 Eylül” tarihini kullanıyor. Bunun Quest’in tanıtım tarihi olma ihtimali bir hayli yüksek görünüyor.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun