Oculus Quest için paylaşımı kolaylaştıracak yeni özellik

google news abone ol

Oculus, Quest ve Quest 2 sanal gerçeklik başlıkları için yeni yazılım özelliklerini dağıtıma çıkardı. v32 güncellemesi, kullanıcı deneyimine küçük ancak önemli bazı yenilikler getiriyor. Oculus Move sağlık takip uygulamasında da bazı yenilikler yapılıyor. Yenilikler arasında ön plana çıkan ise sanal gerçeklikle kaydedilen fotoğraf ve videoların otomatik olarak Oculus’un mobil uygulamasıyla eş zamanlanabilmesi oluyor.

Daha önce yayınlanan bir güncellemeyle sanal gerçeklik başlığındaki internet tarayıcısı üzerinden dosya yüklemek mümkün hâle gelmişti. Ancak son güncellemeyle içerik paylaşmak ve görüntülemek biraz daha kolaylaşıyor. Sanal gerçeklik başlığındaki dosyaları mobil uygulamayla eş zamanlamak için öncelikle Quest’in uygulama kütüphanesinden Dosyalar uygulamasını açmak gerekiyor.

Ardından sağ üst köşede beliren bulut ikonuna dokunuluyor. Bu ikona dokunulduğunda kullanıcılara eş zamanlamayı aktif hâle getirmeyi isteyip istemedikleri soruluyor. Bu işlemin yapılmasının ardından Quest’le kaydedilen fotoğraf ve videolar, Oculus mobil uygulamasındaki Cihazlar panelinden görülebiliyor.

Oculus, sanal gerçeklik başlığı takılıyken uygulama ve oyun hediye etmeyi de kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, sohbet başlatmak isteyenler de arkadaşlarını Facebook Messenger’daki kişiler sekmesinde bulabilecek. Oculus arkadaşları da aynı listede gösterilecek.

Oculus Quest sanal gerçeklik başlığındaki Move sağlık uygulamasını da yeniliyor. Uygulama sadece günlük hedefleri takip etmekle yetinmeyecek. Dileyen kullanıcılar, sanal gerçeklik ortamındaki spor aktiviteleri için haftalık hedefler de belirleyebilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın yakında çıkacak karma gerçeklik başlığı “xrOS” ile çalışacak

Apple, Bloomberg'den Mark Gurman'ın haberine göre, yakında çıkacak olan karma gerçeklik başlığının çalıştıracağı yazılımın "realityOS" olarak bilinen adını "xrOS" olarak değiştirdi. Gurman'ın da belirttiği...

En iyi Netflix aile filmleri: Ailecek izlenecek filmler

Özellikle hafta sonları, aile bireyleriyle bir aradaysanız, yapılacak en güzel işlerden bir tanesi ailecek izlenecek filmler arasından seçim yapmaktır. Netflix aile filmleri bu noktada...

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

ÖNE ÇIKANLAR