Oculus Quest 2 Oculus Go uygulamalarını desteklemiyor

Oculus Quest 2 sanal gerçeklik başlığı kısa süre önce piyasaya çıkmış ve yapılan incelemelerde iyi notlar almayı başarmıştı. Selefine kıyasla çok daha güçlü bir donanıma sahip olan ve daha iyi bir sanal gerçeklik deneyimi sunan Quest 2, bir konuda ise eksik kalıyor.

Orijinal Quest’te kullanıcılar Oculus Go’nun oyun ve uygulama kütüphanesine erişilebiliyordu. Quest 2’de ise böyle bir durum söz konusu değil. Oculus’un teknoloji şefi John Carmack, bu konuyla ilgili olarak Twitter aracılığıyla kendisine sorulan bir soru üzerine bazı açıklamalarda bulundu.

Söz konusu soruda, Carmack’a Quest 2’nin açılır menüsünde Go kütüphanesine erişim seçeneğinin neden görülemediği belirtilirken; Carmack bu soruya “Destek Quest 2’yle sonlandırıldı. Geçmişe yönelik uyumluluk konusunda şirket içi mücadeleyi tamamen kaybetttim” şeklinde yanıt verdi.

Facebook, Oculus Quest’ten Oculus Go oyun ve uygulamalarına erişilebilmesi imkanını 2019’un sonlarında sunmuştu. Böylelikle Oculus Go’ya sahip olmayanların da bu cihaz için hazırlanan oyun ve uygulamalardan yararlanması mümkün olmuştu. Facebook geçtiğimiz haziran ayında Oculus Go’dan vazgeçmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oculus ilk özel oyun etkinliğinin tarihini açıkladı

Oculus Quest 2 üzerinden hâlâ belli sayıda oyun ve uygulamaya erişebiliyor. Ancak eski oyun ve uygulamaları kullanmak isteyenlerin önünde eski cihazlar dışında bir seçenek bulunmuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...