Oculus Quest 2 Oculus Go uygulamalarını desteklemiyor

Oculus Quest 2 sanal gerçeklik başlığı kısa süre önce piyasaya çıkmış ve yapılan incelemelerde iyi notlar almayı başarmıştı. Selefine kıyasla çok daha güçlü bir donanıma sahip olan ve daha iyi bir sanal gerçeklik deneyimi sunan Quest 2, bir konuda ise eksik kalıyor.

Orijinal Quest’te kullanıcılar Oculus Go’nun oyun ve uygulama kütüphanesine erişilebiliyordu. Quest 2’de ise böyle bir durum söz konusu değil. Oculus’un teknoloji şefi John Carmack, bu konuyla ilgili olarak Twitter aracılığıyla kendisine sorulan bir soru üzerine bazı açıklamalarda bulundu.

Söz konusu soruda, Carmack’a Quest 2’nin açılır menüsünde Go kütüphanesine erişim seçeneğinin neden görülemediği belirtilirken; Carmack bu soruya “Destek Quest 2’yle sonlandırıldı. Geçmişe yönelik uyumluluk konusunda şirket içi mücadeleyi tamamen kaybetttim” şeklinde yanıt verdi.

Facebook, Oculus Quest’ten Oculus Go oyun ve uygulamalarına erişilebilmesi imkanını 2019’un sonlarında sunmuştu. Böylelikle Oculus Go’ya sahip olmayanların da bu cihaz için hazırlanan oyun ve uygulamalardan yararlanması mümkün olmuştu. Facebook geçtiğimiz haziran ayında Oculus Go’dan vazgeçmişti.

Oculus Quest 2 üzerinden hâlâ belli sayıda oyun ve uygulamaya erişebiliyor. Ancak eski oyun ve uygulamaları kullanmak isteyenlerin önünde eski cihazlar dışında bir seçenek bulunmuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...