Teknoblog Donanım NVIDIA’dan üç yeni “3D PC”: ASUS G51Jx-EE, Eee Top ET2400 ve CD5390

NVIDIA’dan üç yeni “3D PC”: ASUS G51Jx-EE, Eee Top ET2400 ve CD5390

PAYLAŞIN

3D teknolojisi sadece oturma odalarımıza değil çalışma odalarımıza da giriyor. Bilgisayarda görüntü teknolojileri deyince akla gelen ilk isimlerden olan NVIDIA  ASUS ile birlikte geliştirdiği 3D teknolojili üç yeni ürünü Computex’in hemen öncesinde duyurdu. “3D PC” olarak tanımlanan bu yeni ürünler bir çift 3D aktif gözlükle birlikte geliyor. 120Hz teknolojili 3D ekrana sahip olan bu bilgisayarlarda ayrık grafik işlemcisi bulunuyor.

ASUS G51Jx-EE ile başlayalım, 3D destekli bu dizüstü bilgisayar IR vericisini devre dışı bırakarak NVIDIA’nın 3D Vision aktif gözlükleriyle çalışıyor. İkinci ürün Eee Top ET2400 de aynı yetenekleri herşey-dahil-bilgisayar çözümünde sergiliyor. Son olarak CD5390 ise “dünyanın en güçlü oyun çözümü” olarak nitelendiriyor ve GeForce GTX 480 grafik işlemcisi ile birlikte geliyor. Bu model aynı anda üç adet 3D LCD’ye destek sunabiliyor.

Yukarıda açıkladığımız bu makinelerle ilgili şu anda fazla detay ortaya çıkmış değil. Ancak zamanı geldikçe detaylar burada yer alacak.

İlgili – Engadget

Prior to heading across town to his own press event, ASUS‘ CEO (Jerry Shen) managed to show up donning a face-engulfing set of 3D glasses at NVIDIA‘s shindig in downtown Taipei. Aside from congratulating NVIDIA on its successes in the 3D category, the bigwig also took time to announce a trio of new PCs. Described as “3D PCs” — an all new designation which ensures that computers include a pair of 3D active-shutter glasses, a 120Hz 3D-capable display and a discrete graphics processor — the company is hitting just about every computer segment save for the ultraportable, netbook and tablet PC. But for the worrywarts out there, we feel pretty safe in saying that a 3D slate is somewhere on NVIDIA’s workbench.

Kicking things off was the ASUS G51Jx-EE, a 3D-ready laptop that cuts out the IR emitter and relies on NVIDIA’s 3D Vision active shutter glasses. Secondly, the Eee Top ET2400 provides similar capabilities on an all-in-one desktop (you know, for bedroom movie watchers). Finally, the CD5390 tower was hailed as the “world’s most powerful gaming solution,” equipped with a GeForce GTX 480 GPU and out-of-the-box support for a trio of 3D LCDs. Sadly, no further details on any of these rigs were shared, but we’re hoping to hear more during ASUS’ own presser.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz