Nvidia’nın bulut servisi GeForce Now Safari üzerinden iPhone ve iPad’de

Nvidia, bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now’un Safari internet tarayıcısının iOS versiyonunda çalışacak sürümünün beta olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Böylelikle üyeler GeForce Now kütüphanesindeki oyunların çoğunu iPhone ve iPad üzerinden oynayabilecek. GeForce Now üyeleri, iOS 14.2 veya iPadOS 14.2 sürümüne sahip cihazlardan bu bağlantıya erişerek oyunları mobil olarak oynayabiliyor. GeForce Now iOS Safari beta sürümü, Rusya dahil Kuzey Amerika ve Avrupa’da mevcut durumda bulunuyor. Nvidia’nın belirttiğine göre yakın bir zamanda GeForce Now Alliance ortak bölgelerinde de hizmete sunulacak.

Aynı zamanda Nvidia, Epic Games ile birlikte Fortnite‘ın dokunmatik bir sürümünü etkinleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. GeForce Now kütüphanesindeki oyunlar mobil cihazlarda en iyi oyun deneyimini gamepad ile sunuyor. Nvidia ve Epic Games, GeForce Now tarafından desteklenen bulut akışlı bir Fortnite mobil deneyimini duyurmaya hazırlanıyor.

Safari iOS sürümü üzerinde GeForce Now oyunlarını oynamak için bir gamepad kullanmak gerekiyor. Platform sınırlamaları nedeniyle yalnızca klavye ve fareyle oynanabilen oyunlar için bu hizmet kullanılamıyor. Nvidia en iyi deneyim için üyelerin Razer Kishi gibi GeForce Now uyumlu gamepad?leri tercih edebileceklerini belirtiyor.

Diğer önemli GeForce Now güncellemeleri

Bu arada Nvidia GeForce Now üzerinde bazı güncellemeler yaptığını da duyurdu. Hizmet kalitesinde iyileştirmeler yapıldı.

En son çıkan GeForce Now oyunları arasında ise RTX’li Watch Dogs: Legion, Between Us ve Assassin’s Creed Valhalla bulunuyor. Yakında gelecek olan Cyberpunk 2077’de de RTX desteği bulunacak.

Çok yakında GOG için destek ekleneceğini belirten şirket, Chrome webRTC tarayıcı tabanlı deneyiminin, önümüzdeki yılın 1. çeyreğinde daha fazla platforma genişleyeceğini de dile getirdi.

Yeni GeForce Now Alliance ortağı olan Zain, beta sürümünü yayınlayarak yakında bulut oyunlarını Suudi Arabistan’a genişletecek. Taiwan Mobile ise, GeForce Now hizmetini beta sürümünden çıkardı.

GeForce Now kütüphanesine eklenen en son oyunlar

Bu hafta GeForce Now kütüphanesine, Epic Games Store ve Steam’de Bridge Constructor: The Walking Dead‘in gün ve gün lansmanı da dahil olmak üzere 7 oyun geliyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu ise Elite Dangerous. Epic Vault her hafta dikkat çeken oyunları ücretsiz olarak kullanıma sundukça GeForce Now da kütüphanesine eklemeye devam edecek:

  • Bee Simulator (Steam’de yeni sürüm)
  • Bridge Constructor: The Walking Dead (Epic Games Store ve Steam?de – 19 Kasım)
  • Poker Club (Steam?de – 19 Kasım)
  • Elite Dangerous (Epic Games Store?da ücretsiz – 19-26 Kasım)
    RuneScape
  • Trials Rising (Epic Games Store versiyonu)
  • Amazing Cultivation Simulator (GeForce Now’a yeniden geldi)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...