NVIDIA Drive PX 2 ile Roborace araçlarının beyni olacak

Nvidia Drive PX 2

NVIDIA, sürücüsüz otomobilleri birkaç yıl önce temel odak noktalarından biri haline getirmişti. Şirket, ABD’nin San Jose şehrinde düzenlenen GPU Teknoloji Konferansı’nda daha cesur bir gelişmenin duyurusunu gerçekleştirdi. NVIDIA CEO’su Jen-Hsun Huang, şirket olarak sürücüsüz otomobil yarışı şampiyonası Roborace’teki otomobillerin beyni olacaklarını belirtti.

NVIDIA Drive PX 2 adını taşıyan ve CES 2016’da duyurduğu likit soğutmalı süper bilgisayarıyla söz konusu füturistik araçlara ihtiyaç duydukları aklı sağlayacak.

Roborace şampiyonasında toplam 10 takım yarışacak. Her takımda iki adet NVIDIA destekli araç bulunacak ve yarışlar 1 saat boyunca devam edecek. Drive PX 2; radar, GPS,LIDAR, kameralar ve yüksek çözünürlüklü haritalama sensörleri gibi çeşitli araçlar barındıracak. Yapılan yarışların sayısı arttıkça Drive PX 2 daha çok şey öğrenecek ve kendisini geliştirecek.

NVIDIA tarafından yapılan basın açıklamasında, her takımın aynı araca sahip olacağı belirtilirken, rekabette avantajı takımların araçlara yerleştireceği yazılımlarla sağlanacağı ifade edildi. Roborace şampiyonası önümüzdeki eylül ayında başlayacak.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...