Nubia Red Magic 8 Pro ve Pro+ büyük piller ve yüksek şarj hızıyla geliyor

Nubia Red Magic 8 Pro ve Pro+ adını taşıyan akıllı oyun telefonlarını tanıttı. Red Magic 8 Pro ihtiyaç duyduğu enerjiyi 80W hızlı şarj desteğine sahip 6000 mAh pilden alıyor. Pro+ ise 165W şarj destekli 5000 mAh pil taşıyor.

Pro+ daha yüksek RAM ve bellek kapasitesi seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. İki telefonun tasarımları konusunda ise bir fark söz konusu değil. İşlemci, kamera ve yazılım da iki telefonun ortak noktaları arasında bulunuyor.

Her iki akıllı telefonun kalbinde de Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci mevcut. Snapdragon 8 Gen 2’yi daha gelişmiş oyun performansı için Red Magic R2 işlemci tamamlıyor. Bu işlemciyle oyunlarda daha iyi efektler sunuluyor.

nubia red magic 8 pro

6.8 inç AMOLED ekran Full HD+ çözünürlüğe sahip. Ekranın yenileme hızı 120 Hz, dokunuş örnekleme hızı ise 960 Hz. Bu ekran telefonun 16 megapiksel çözünürlüklü kamerasına da ev sahipliği yapıyor.

nubia red magic 8 pro

Nubia Red Magic 8 Pro ve Pro+’ın arkasında üç kamera bulunuyor. Ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü Samsung ISOCELL GN5 sensör üstleniyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel makro kamera da sistemi tamamlıyor.

nubia red magic 8 pro

Üst seviye oyun performansı için gelişmiş bir soğutma sistemine sahip olan Red Magic 8 Pro ve Pro+’ta 3.5 mm kulaklık jakı ve USB-C girişi mevcut. Sağ kenara yerleştirilen tetik tuşları ise 520 Hz dokunuş örnekleme hızını ve oyun modunu aktif hâle getirmeyi sağlıyor.

Nubia Red Magic 8 Pro ve Pro+ için ne kadar ödemek gerekiyor?

Nubia Red Magic 8 Pro’da Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye 8 veya 12 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 128 ve 256 GB. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip baz versiyon Çin’de 3999 yuan (10742 TL) karşılığında ön siparişe sunuldu.

Nubia Red Magic 8 Pro+ ise 12 ve 16 GB RAM seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 256 GB, 512 GB ve 1 TB. Pro+ versiyonun başlangıç fiyatı 5199 yuan (13965 TL) olarak belirlendi.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun