Nothing Phone 1’in önemli özellikleri test sonucuyla görüldü

Nothing Phone 1 hakkındaki paylaşımlar son zamanlarda iyiden iyiye artmış durumda. Heyecanı yükselten bu resmi paylaşımların yanına sızıntılar da ekleniyor. Bu sızıntıların en yenisi, telefonun Geekbench benchmark testinin sonucu oldu.

Testin sonuç sayfasına göre, akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 778G Plus işlemci bulunuyor. GPU görevini Adreno 642L üstleniyor. İşlemciye 8 GB RAM’in eşlik ettiği de test sonucunda görülüyor.

Akıllı telefon testten tek çekirdek performansıyla 797, çoklu çekirdek performansıyla 2803 puan alıyor. Test sonucu Android 12 işletim sistemini ve Nothing OS kullanıcı arayüzünü gösteriyor.

Daha önceki sızıntılarda Nothing Phone 1 için Snapdragon 7 Gen 1 işlemci iddiasında bulunulmuştu. Ancak benchmark testi sonucu bu ihtimali fazlasıyla azaltıyor. 45W şarj desteğine sahip olması beklenen telefon, önümüzdeki ay resmiyet kazanacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun