Carl Pei’nin şirketi Nothing ilk akıllı telefonunu gelecek ay tanıtacak

google news abone ol

OnePlus’ın kurucu ortağı Carl Pei liderliğindeki bireysel tüketici teknolojileri markası Nothing, TechCrunch haberine göre, ilk akıllı telefonunu önümüzdeki ay piyasaya sürmeyi planlıyor.

Şirketin bir yıldan fazla bir süredir telefon üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Pei’nin bu hafta Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde, Qualcomm dahil olmak üzere çeşitli şirketlerin yöneticilerine bir prototip gösterdiği söyleniyor.

Nisan ayında muhtemel bir tanıtım; şirketin, ilk ürünü olan Nothing Ear 1 adlı kablosuz kulaklıkları piyasaya sürmesinden bir yıldan biraz daha kısa bir süre sonra gerçekleşecektir. Yeni telefonla ilgili diğer detayların sınırlı olmasına rağmen, onun da şeffaf bileşenlerin kullanılması gibi, kulaklıklara benzer tasarım öğeleri içereceği bildiriliyor. TechCrunch, şirketin planları hakkında doğrudan bilgisi olan bir kaynağa atıfta bulunuyor.

Pei, Nothing’in zaman içinde daha fazla ürün kategorisine yayılmasını beklediği konusunda her zaman açık olmuştur. Geçen yılın ocak ayında The Verge sitesiyle yaptığı röportajda Pei, planın en sonunda farklı cihazlardan oluşan bir ekosistem sunmak olduğunu söyledi. Takip eden ay içinde ise Nothing, 2017’de tek bir Android akıllı telefon piyasaya süren Essential markasının haklarını satın aldı. Geçen kasım ayında ise, Hindistan’daki bir şirket yöneticisi, Nothing’in geliştirilmekte olan beş yeni ürünü olduğunu söyledi.

Daha yakın zamanlarda ise Pei, bir tür Android duyurusu yapıyor gibi göründü. 15 Şubat tarihinde yönetici, yalnızca hem Android hem de Snapdragon marka hesaplarının yanıt olarak benzer şekilde şifreli mesajlar yayınladığı, “Android’e geri dönüş” olarak Türkçeleştirebileceğimiz bir tweet paylaştı.Nothing’in resmi marka hesabı ise geçen ayın sonunda “Mart eğlenceli olacak.” diye bir ipucu paylaştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR