Teknoblog Ürünler Cep Telefonu Nokia’nın çift SIM kart destekli modelleri C2-00 ve X1-01 Türkiye pazarında

Nokia’nın çift SIM kart destekli modelleri C2-00 ve X1-01 Türkiye pazarında

PAYLAŞIN

Nokia, giriş seviyesine mensup iki yeni cep telefonunu piyasaya sürüyor. Çift SIM kart desteği sunmalarıyla öne çıkan Nokia X1-01 ve Nokia C2-00 modelleri birden fazla hattı olup tek bir cihaz taşımak isteyen, ancak aynı zamanda sağlam ve fonksiyonel bir seçenek arayanları hedefliyor.

Nokia X1-01 modeli müzik odaklı X serisinin hakkını verecek şekilde müzik çalar, FM radyo ve farklı müzik özellikleri barındırıyor. Nokia C2-00 ise 32 GB’ye kadar bellek desteği sunan microSD kart yuvası, internet ve e-posta erişim desteği gibi özelliklerle geliyor. Nokia X1-01’in fiyatı 209 TL, Nokia C2-00’ın fiyatı ise 295 TL olarak belirlenmiş. Ayrıntıları yazının devamında yer alan basın bülteninde bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ

Nokia’dan çift SIM kartlı iki model:Nokia X1-01 ve C2-00!

Nokia iki yeni çift SIM kartlı akıllı telefon modelini daha ülkemizde piyasaya sundu. Nokia X1-01 ve Nokia C2-00 çift SIM kart özelliğiyle kullanıcılara pek çok kolaylık sunuyor!

Nokia Türkiye’de çift SIM kartlı iki yeni telefon modelini daha piyasaya sundu. Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan Nokia’nın yeni modelleriyle ilgili “Nokia X1-01 ve Nokia C2-00, kullandığı bir ya da daha fazla hattı olan, sağlam, fonksiyonel ve şık bir telefon isteyen kişileri hedefliyor” dedi. “Çift SIM kart özelliği, fiyat konusunda hassas olan tüketicilere bir ya da daha fazla servis sağlayıcıya ait hatlarını kullanma ve böylece cep telefonu faturalarını düşürebilme özgürlüğünü veriyor. Aynı zamanda özel ve iş telefonlarının birbirinden ayrılmasına da imkan tanıyor. Ayrıca kendi kişisel ayarlarınızı yükleyerek ailenizin diğer fertleriyle aynı telefonu kullanmanız da mümkün olabiliyor.”

Çift SIM kartlı Nokia X1-01, tüketicilerin çift SIM kart deneyimlerini tamamen kişiselleştirebilmelerine olanak tanıyor. Kullanıcılar, SIM kartlarına isim ve özel bir logo atayabiliyor, hatta SIM kartlarından her biri için ayrı bir melodi belirleyebiliyorlar. Nokia X1-01 ayrıca müzik çalar, FM radyo ve daha farklı müzik özellikleri de sunuyor.

Nokia C2-00, kullanıcılara “kolay geçiş” özelliğiyle telefonlarını kapatmadan SIM kart değiştirme imkanı da tanıyor. Beş farklı SIM kartı, kart ayarlarıyla birlikte tanıyabiliyor, böylece SIM kart her değiştirildiğinde ayarları baştan yapmaya gerek kalmıyor. Ayrıca SIM ayarlarını kolaylıkla kontrol etmeyi sağlayan özel SIM yöneticisi tuşuyla, kayıtlı kişileri bir SIM karttan diğerine ve telefon rehberine kopyalamak çok kolay.

Nokia C2-00 32 GB’a kadar bellek desteği ile internet ve e-posta erişimi de sağlıyor.

Tavsiye edilen satış fiyatları Nokia X1-01 için 209 TL, Nokia C2-00 için ise 295TL olarak açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nokia 8 İncelemesi

1 YORUM

  1. Pil ömrünün max. 43 gün stand by ve 13 saat konuşma olduğu doğru değil. İlk aldığım andan itibaren 30 dk görüşme ve 8 mesaj alımı ile 63 saat giden pil ömrünün son performansı 2dk. 55 sn görüşme ve 5 mesaj alımı (diğer hiçbir fonksiyonu kullanılmadı) ile 61 saat. Telefon bazen kendiliğinden kapanıyor bazen de tek sım kart devre dışı kalıyor ve kapatıp açmadan düzelmiyor. Ayrıca her iki hat tam aktif görüldüğü dönemde dahi arayanlar size ulaşamayabiliyor. Sanırım yetersiz anten çekim gücü nedeniyle telefon sürekli baz istasyonu ile iletişim halinde ve siz ister konuşun ister konuşmayın şarj 3 günden fazla gitmiyor. 40 günde 3 kez servis gören telefon için, gerek nokia destek hattı gerekse de kvk teknik servis telefonun normalinin bu olduğunu ve arızalı olmadığını ifade ediyor. Ancak aynı ortam ve kullanım şartları ile aynı sim kart kullanıldığında konuşma ve standby süresi x1-01 in yarısı olarak ilan edilen Nokia 1280’in neden 16 gün şarjının sürdüğünü açıklayamıyorlar. Hatta standby süresini destek hattı görevlisi tlf kapalı iken 43 gün sonra açtığınızda halen pilinin dolu olması olarak açıklıyor!!!!! Varın siz düşünün. Alırsanız elinizde kalır çünkü sorunun çözümüne yönelik iletişiminizden hiçbir sonuç alamıyorsunuz.. HİÇ TAVSİYE ETMEM. Nokia bundan sonra çakmak üretse almam.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz