Nokia’dan NFC destekli Bluetooth kulaklık: Nokia Luna – Galeri & Video

nokia-luna-00006

Nokia, Symbian Belle ile çalışan akıllı telefon Nokia 603 ile birlikte bir de aksesuar tanıttı. Nokia Luna adlı Bluetooth kulaklık ilginç tasarımıyla dikkat çekiyor. Oldukça hafif olan bu kulaklık iki parçadan oluşuyor. Kulağa takılan kısmı kullanılmadığı zaman yassı bir top görünümündeki ana gövdede yer alan yuvada muhafaza ediliyor.

Aksesuarın gövdesi 18.3 gr., kulaklık ünitesiyse sadece 5 gr. ağırlığa sahip. Nokia Luna ile cihazın eşleşmesi NFC yardımıyla oldukça hızlı bir şekilde yapılıyor. İşin sonrası Bluetooth bağlantısına emanet. Cihaz Bluetooth 2.1+EDR standardını destekliyor, ayrıca Handsfree 1.5 ve Headset Profile 1.1 de desteklenmekte. Nokia Luna’nın siyah, beyaz, fuşya, mavi ve sarı renk seçenekleri bulunuyor. Bu yılın son çeyreğinde çıkacak olan bu aksesuarın fiyatının vergiler hariç 69 avro olması bekleniyor. Yazının devamında Nokia Luna’nın fotoğraflarını ve Nokia 603 ile eşleşme videosunu bulabilirsiniz.

Galeri: Nokia Luna Bluetooth Kulaklık
[nggallery id=707]

Video: Nokia Luna ile Nokia 603’ün NFC üzerinden eşleşmesi

İlgili – Nokia Conversations

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...