Nokia yeni bir QWERTY klavyeli cep telefonunun duyurusunu yaptı. Nokia X2-01 özellikle sosyal ağlarda takılan ve hayatı hızlı yaşayan gençleri hedefliyor. X2-01’in selefi X2-00 5 megapiksellik bir kameraya sahipti, Nokia X2-01’de VGA kamera kullanmayı uygun görmüş.

2.4 inç’lik, 320 x 240 çözünürlüklü ekrana sahip olan bu cihazda tam QWERTY klavye, RDS’li FM radyo, medya oynatıcı, 55 MB’lık dahili bellek, 8 GB’ye kadar destek sağlayan microSD kart yuvası yer alıyor. Series 40 işletim sistemiyle çalışan telefonda Ovi Sohbet, Posta, Müzik ve Life araçları da önceden yüklü geliyor. 1020 mAh’lık bataryası 20 güne kadar bekleme ve 4.5 saate kadar konuşma imkânı sağlarken, telefonda GPRS / EDGE ve Bluetooth 2.1+EDR kablosuz bağlantı destekleri bulunuyor.

Nokia X2-01’in kırmızı, koyu gri, gümüş, lila ve azur olmak üzere beş farklı renk seçeneğiyle satışa sunulması bekleniyor. Yıl sonuna kadar satışa çıkacak bu telefonun Avrupa fiyatı vergiler ve ek ücretler hariç 80 avro olarak belirlenmiş. X2-01’in resmi tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Video: Nokia X2-01 tanıtım videosu

İlgili – FoneArena

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz